bolak

Proč je lepší zelený hnojení než popel? To neplatí zákon o zachování hmoty?

Přece když mám zelený hnojení a spálím ho na popel, tak ten popel musí obsahovat všechny látky (krom vody), co mělo to zelený hnojení, ne? Takže pro ty nový rostliny, který člověk hodlá pěstovat, by v tom, vytáhnout si ty potřebný látky z popela v půdě, kterou jsem jím pohnojil, neměl bejt žádnej rozdíl, ne?

Nejlepší odpověď
Kepler

Ano, máš pravdu. Jenže bez tvorby organické složky v půdě, zvané humus, si můžeš zeleninu pěstovat rovnou hydroponicky. Pak to chutná jako náhražka bez původní chuti.

Další odpovědi
Dochy

Nemáš pravdu. Prvky by tam sice byly, ale jde i o sloučeniny a ty zničíš.