tomáš007

Proč je kost v mládí pružná?

Doplňuji:
Ale já se ptám na kost… jako jaké látky zato můžou že je pružná?

Nejlepší odpověď
mosoj

Otázka se dotýká velmi složitého problému, byť by se zdálo že se jedná „jenom“ o kost.

Za pružnost kosti je odpovědný kolagen a za pevnost denzita( hustota) kosti její mikroarchitektura a vápník.

Je to ale víc než stručné.

Další odpovědi
Drap

Téměř vše je v mládí pružnější. Celé tělo je v mládí pružnější. Neni ještě ztuhlé stereotypem

Syd

hlavně asi vápník (pevnost) a kolagen (pružnost sama o sobě)