NeřeknuCZ

Proč je k zalévání květin lepší používat odstátou vodu ?

Je to otázka čistě ze zvědavosti. Osobně si myslím, že chlor vyprchá (možná z části, možná celý) a pak voda není agresivní ke květinám, jako kdyby v ní ten chlor byl. Co si myslíte vy ?

Nejlepší odpověď
RyuzakiKate

Gecco má samozřejmě pravdu, ale chlor v tom hraje taky svou roli ;)

Další odpovědi
gecco

„Odražená“ voda se používá z jiných důvodů, než je „chlor“ – jde o to, aby rostlina netrpěla tepelným šokem (teplota květináče je cca stejná, jako místnosti. Teplota vody z vodovodu je okolo 12–15°C…
😉