Kalpy

Proč je Ježíšova smrt vykupitelská?

Dobrý den. Nevím, ale nějak to nechápu… Proč je Ježíšova smrt vykupitelská? Proč Ježíš svou smrtí vykoupil lidstvo? Bylo to snad proto, aby později mohl vstát z mrtvých a lidé tak uvěřili jeho slovům a dali se na křesťanskou víru, čímž by se spasili? Nebo je to jinak? Díky.

Nejlepší odpověď
annas

"Ježíš Nazaretský vzešel z rodu Davidova. Byl zrozen z ženy, avšak skrze vzkříšení z mrtvých se stal Synem Božím, disponujícím plnou mocí. Svůj krátký život, jenž se neobešel bez pozemské chudoby, prožil v Palestině, a pro naše hříchy se pokořil a přijal smrt na kříži.

Bůh jej, ukřižovaného a pohřbeného, vzkřísil a pozvedl jej na nejvyšší trůn po vlastní pravici; „Toho, který nepoznal hřích, kvůli nám ztotožnil s hříchem, abychom v něm dosáhli Boží spravedlnosti.“ (2K 5,21) Vykupitelská smrt Ježíše Mesiáše, obětovaného pro naše hříchy, nám symbolizuje odčinění hříchů a naše draze vykoupené lidství. Jeho smrt má vliv na vykoupení vesmíru a lidstva jako celku, neboť v jeho smrti byl svět ukřižován a začal pomíjet; Kristus zakrátko opět přijde z nebes jako Syn člověka."

Zdroj: http://irenamau­ranovotna.blog­.idnes.cz/blog­.aspx?c=211329

"Tím, že Bůh vydal svého Syna za naše hříchy, ukazuje, že jeho plán spásy, který má s námi, je plán dobrotivé lásky, která předchází jakoukoliv naši zásluhu: „V tom záleží láska: ne že my jsme milovali Boha, ale že on si zamiloval nás a poslal svého Syna jako smírnou oběť za naše hříchy (1 Jan 4,10). „Bůh dokazuje svou lásku k nám tím, že Kristus umřel za nás, když jsme ještě byli hříšníky“ (Řím 5,8).

Ježíšova násilná smrt nebyla plodem náhody v rámci nějaké nešťastné shody okolností. Patří k tajemství Božího plánu, jak to vysvětluje svatý Petr jeruzalémský Židům hned ve svém prvním svatodušním projevu: „On byl vydán, jak to Bůh předem rozhodl“ (Sk 2,23).

Ježíšovo podobenství o ztracené ovci „Stejně tak nechce váš nebeský Otec, aby zahynul jediný z těchto nepatrných“ (Mt 18,14). Prohlašuje, že „dává svůj život jako výkupné za všechny“ (Mt 20,28); tento poslední výraz „za všechny“ nikoho nevylučuje, neboť staví proti sobě celé lidstvo a osobu jediného Vykupitele, který se vydává proto, aby lidstvo spasil. Proto církev po vzoru apoštolů učí, že Kristus zemřel za všechny bez výjimky: „Není, nebyl a nebude žádný člověk, pro něhož by nebyl Kristus trpěl."

http://www.ka­techismus.cz/rej­strik-slovo.php?slo­vo=Je%9E%ED%9A%20Kris­tus-vykupitel

Další odpovědi
postcd

Já si to představuji tak, že je člověk obtěžkán hříchy (jako by měl k sobě připoutáno nějaké břemeno) a díky víře(dooprovázené skutky) v Ježíše, jeho oběť (pochopení proč to udělal a jaký je tam vztah lidé,on,Bůh) Bůh ten hřích/břemeno z nás odejme (odpustí) čímž získáváme naději na to co je slíbeno v Bibli. Tomu výkupnému podle mě nejde porozumět bez uvědomění si lásky která to vše podnítila, bez znalosti Bible. Bez toho to nedává smysl.

Ganymede

LŽI, LŽI a zase LŽI..
Když ti řeknu, že umím létat, taky mi uvěříš??
Nečti blbosti..

Roman71

Dám ti odkaz na knihu, která ti poskytne biblickou odpověď.
Pokud budeš mít nejasnosti, napiš mi zprávu :)

Přímý odkaz na odpovídající kapitolu zde:
https://www.jw­.org/cs/publi­kace/knihy/co-bible-rika/vykupne-ten-nejvetsi-dar-od-boha/

Zdroj: https://www.jw­.org/finder?pub=bh&w­tlocale=B&srcid=s­hare