sejtanka

Proč je jedno jablko červené a druhé zelené,když jsou obě zralá?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Abych ti zamotal hlavu ještě víc, tak některá jsou i žlutá. :)

Další odpovědi
anonym

Záleží na odrůdě.

hanulka11

Je to jako třešně- jedny jsou žluté a jedny červené.Prostě je hodně druhů a my si můžeme vybrat jaké nám bude chutnat

franku

A nemůže být zeleno-červené?

michael69

To je různé.Je to odrůdou,jak už zde bylo psáno,nebo dovozová jablka dozrávají „za pochodu“ chudáci,a tak si koupíte třeba zralé Goldeny,které jsou zelené jako brčál i přesto,že zralý Golden je žlutý.Jinak to může být i přímým osluněním plodu (jablka) na stromě.Jestli bylo to konkrétní jablko přistíněno okolními větvemi,listy,nebo ne či zda rostlo zrovna na větvi,kde bylo vystaveno celý den slunečnímu svitu.