Avatar uživatele
quentos

Proč je jeden a tentýž soubor po konverzi do jiného formátu pokaždé jinak velký?

Pokud by byl rozdíl zanedbatelný, byl bych se tak blbě neptal, jenže jde řádově o megabyty!
Narážím typicky na píseň konvertovanou do MP3 dvěma různými lidmi. Od jednoho má soubor po konverzi 5 MB, od jiného více než dvakrát tolik (!). Přitom písnička zní stejně, je stejně dlouhá… jak je to možné?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? kapka, iceT, Kerberus, suaeda, kunnakunna před 4764 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Terryle

pokud je rozdíl ve „vyšší“ úrovni bitratu (kbps), tak bys ho mohl poznat jenom hodně cvičeným uchem a na dobré soupravě… tzn. na slušné hifi a výš. Na notebooku/v mp3/běž­ných reprácích já poznám tak max. rozdíl 128 kbps / 256, víc už ne…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kunnakunna

Zalezi na kbps viz.: odkaz – Tabulka EXAMPLES

http://en.wiki­pedia.org/wiki/Da­ta_rate_units

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Nedávno jsem se o tom zmiňoval. Při konverzi do MP 3 lze nastavit datový tok ( bitrate)
Čím menší datový tok tím méně kvalitní nahrávka ale také menší datový objem souboru. Já osobně považuji přijatelnou nahrávku pro poslech na nekvalitních reproduktorech od cca 160 kbps !
Prosím, reproduktory v NT nepovažuji ani za nekvalitní !!
On sám o sobě již formát MP 3 je vytvářen tak, že je odstraněno ze zvukového spektra vše co lidské ucho není schopno vnímat ( až na pár jedinců). Takže každým dalším očesáváním zvukového spektra formou velikosti bitrate již musí něco chybět co člověk slyší. Záleží ale jaký má hudební sluch. Na př. hudba z tolik oblíbených prezentací pps nemá téměř žádnou kvalitu, neboť z důvodu dosažení co nejmenší datové velikosti pps se používá bitrate 28 – 60 kbps.
Mimochodem stejný problém vyvstává i při vysílání digitální televize kde je to také o velikosti datového toku.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek