jjj123456789

Proč je Hitler považován za pravičáka?

Znárodňování, sociální jistoty… To není zrovna pravicové.

Nejlepší odpověď
anonym

´Hitler´ něco jiného hlásal – a něco (naprosto) jiného prosazoval.
Svou ideologií by se mohl řadit ke komunistům (až ´ad absurdum´), ale realitou ne – např. – znárodnění neprovedl, jen zavedl státní kontrolu ekonomiky.
___
BTW – domníváš se, že je až tak velký rozdíl mezi levicovou a pravicovou totalitou???
😁
Není – je to prašť jako uhoď…
😉

Další odpovědi
Pepa25

NSDPA byla krajně pravicová strana pro svou rasově-nadřazenou, antikomunistickou a autoritářkou politiku. Že jejich populismus zahrňoval i sociální jistoty pro dělníky atd. je spíše okrajový rys.

jjj123456789

Příspěvek smazán administrátorem.

huxa

To jsi trefil 🙂

anonym

😉