Majdasu

proč je havran jako psací stůl

Tato otázka je ve filmu Alenka v říši divů.

Nejlepší odpověď
annas

Stačilo vložit otázku do modré lišty a měla jste odpovědi hned. Okopírovala jsem je.

1. odpověď od uživatelky annas
Jednou z nejcitovanejších replik celé knihy se stala Kloboucníkova
nerozrešená hádanka, „proc je havran jako psací stul“. Sám Carroll uvedl, že hádanka nebyla vymyšlena s tím, aby mela rešení, pricemž ale sám hned dve odpovedi nabídl. Od vydání knihy se objevilo mnoho lidí, kterí nabídli své méne originální varianty.

Řešení je anglicky, překlad je v prvním odkaze.

„Because it can produce a few notes, tho they are very flat; and it is nevar put with the wrong end in
front!“ [http://www.alice-in-wonderland .net…

Nejznámejší jsou patrne dve rešení do ceštiny nepreložitelná: „Poe wrote on both“ a „because there
is a B in both and an N in neither“

Zdroj: is.muni.cz/th/14685­6/ff_m/ESAMDP­.pdf

2. odpověď od quentose

Doplním odpověď kolegyně annas, zakopaný pes je v tom, že ve formální angličtině předložka „on“ (na) může znamenat i „o“ (kom, čem). Poe tedy psal na/o obojím, jak již bylo uvedeno, hříčka prakticky nepřeložitelná.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-je-havran-jako-psaci-stul

Další odpovědi
DDarent

Asi chyba v MATRIXU!!!