jirka F

Proč je fotbal tak preferován když existují i jiné sporty které mohou lidé hrát?

Si pamatuji jak na tělocviku nás k tomu doháněli i když jsme chtěli hrát jiný sport dokonce jsem to tenkrát paní učitelce říkal že fotbal nemám rád také jsem ho pak odflákl.

Nejlepší odpověď
VaclavZeman

Nevím, nevím. Když jsem se ptal našich studentů, tak ti prý hrají všemožné populární kolektivní míčové sporty. Volejbal, basketbal, fotbal a florbal. Sem tam gymnastiku. Toť vše, ale není to pouze fotbal. Samozřejmě, pseudosporty typu softball se u nás nehrají.

Když jsem byl já mlád, tak jsme na základce a gymplu hráli taky něco podobného. Určitě volejbal nebo přehazovanou, vybíjenou, hodně gymnastiku (vždy jsem zbořil kozu a když jsem se rozeběhl proti Švédské bedně, tak jsem ji rozdělil na kusy) a taky fotbal. Já byl nejtlustší, tak jsem šel do brány. A vždy mi hrozila z tělocviku horší známka než dvojka. Takže jsem panu učiteli každé pololetí donesl domácí klobásky (kdo by odolal?) a pokaždé jsem dostal dvojku, aby to nebylo zase tolik podezřelé. Děkuju.

Další odpovědi
Drap

Díky velké sledovanosti z toho vznikají preference a obrovské sumy peněz.

da ny

Také ho nemám ráda.
Ničí zdraví už malých dětí (ten školní z TV ne)..
Méně finančně náročné, pro rodiče (výbava, jako např. na tenis, lyžování, plavání, hokej, cyklistiku motosporty aj.).
Tedy i pro děti ze sociálně slabších rodin, na obecní/městské úrovni dostupné.
Jinak je to kolektivní sport, kde se v klubech točí velké peníze. Korupce, úplatky. Přetahování hráčů. Takové sporty mne už léta nezajímají. Nesleduji.

Filip84

Už zase začínáš kušnit a otravovat!? 🙄👿

Se jdi zeptat „na fotbalku“, ne, proč to frajeři hrají?

Filip84

Příspěvek smazán administrátorem.

jirka F

Filipe: No tak co mám dělat když mě to velmi zajímá?

Filip84

Vždyť jsem Ti to napsal, ne? Jdi se zeptat kluků „na fotbalku“. Čemu na tom nerozumíš?