Proč je Ferrari tak drahé?

Dívala jsem se na ceny aut Ferrari a nemůžu uvěřit tomu,jakou mají hodnotu – přes milion. Proč jsou zrovna tato auta tak drahá?

Nejlepší odpověď
Kepler

Protože jsou to auta vesměs dokonalá, technicky špičková a prestižní, navíc vyráběna ručně a v malých sériích.

Další odpovědi
anonym

A hlavně i zdůvodu že čím starší model tak i v počtu vyrobených kusů Ferrari tak tím roste obrovská cenová hodnota.

Zdroj: http://www.au­to.cz/ferrari-250-gto-nejdrazsi-auto-sveta-vydrazeno-800-milionu-kc-82675

Muffz

Ten milion by to chtělo ještě vynásobit :) . Jedná se o auta jiného světa, není to sériová výroba, každé části auta se věnují desítky hodin práce, vše je montováno ručně, lakováno, leštěno, zaměstnanci jsou na svou práci hrdí a dělají ji s chutí. Za to jsou odměňování královským platem, zároveň jsou u všeho podepsáni pro pozdější zjištění. Materiály jsou úplně na jiné úrovni, ne jako 3mm plechy, z kterých dělá auta Hyundai. Taky čekací doba na jedno auto je v řádech měsíců až roků.

Celková technologie pod kapotou, to jsou inženýrské hody. To vše se promítá do ceny a zákazník tak za své peníze dostane to nejlepší, co lze dostat.

dubraro

Protože se najdou zákazníci, kteří jsou ochotni to zaplatit.

Kamilovo

Protože je to dokonalé auto, na kterém usilovně pracovali desítky zaměstnanců a věnovali tomu maximální péči. Je to prostě nadstandartní výrobek za nadstandartní cenu. Chápu že tě mrzí, že takové auto nemůžeš vlastnit. Měl jsem to stejně, a tak jsem si jízdu ve Ferrari zkusil alespoň přes https://autoza­zitek.cz/kate­gorie/auto-moto-zazitky/jizda-v-supersportu/jizda-ve-ferrari/