adamvosvrda1

Proč je facebook tak oblíbený?

Zajímá mě, co především mladé lidi drží denně mnoho hodin sledovat facebook, místo toho aby si šli zasportovat nebo šli s kamarády alespoň ven?

Odpovědi
JájsemRaibek

Je to zadarmo, je to rychlé, je to všude, zdokonaluje se to.
No a hlavně pohodlnost.
Sdílím fotky, stavy a prostě vše s přáteli nebo se všemi a nic mě to nestojí.
No a v neposledí řadě třeba i anonymita – u těch co se neznají.

isteron

Ja ho vôbec neobľubujem. Mne vadí, že je neusporiadaný, ťažko sa v ňom orientujem, je chaotický. Radšej mám konkrétne stránky na konkrétnu tému.

xxx3

protože podobně jako bulvár odpovídá povrchnosti většinového člověka – umožňuje mu pohodlně sledovat a probírat drby (a hoaxy) s „přáteli“ a zároveň usnadňuje jistou formu jakéhosi exhibicionismu, kdy člověk potřebuje opakovaně dávat najevo světu, že vůbec existuje.
btw. – osobně „fejsáč“ používám pod falešným profilem k tomu, abych se mohl se skupinou lidí, která pěstuje stejný koníček, domlouvat na akcích apod. Řada jiných lidí také netráví na této soc. síti věčnost a využívá ji naprosto racionálně a přiměřeně. Přesto je pravda, že byznys model facebooku potřebuje především co nejvíc lidí, kteří budou viset připojení ideálně nonstop, aby bylo možné co nejvíce zásobovat uživatele reklamou.