Azipos

Proč je exprezident Havel ve FB skupinách tolik „hejtovaný“?

Ve facebookových skupinách typu „Milujeme Miloše Zemana“ nacházím často nenávistné komentáře na účet exprezidenta Havla, přejmenování Ruzyně atd. Já osobně jsem bral tohoto pána vždy jako kladnou postavu, která tvořila
naši historii. Proč je tedy tolik hejtovaný?

Výraz hejtovaný je slangový, takže je třeba jej napsat „hejtovaný“. Tedy rozlišit,. že patří do jiného stylu.

Nejlepší odpověď
annas

Hejtovat je výraz, který by se neměl objevit ve vaší otázce. Protože jde o slangový., tedy nespisovný.

Tzv. hejter vyjadřuje negativní postoj k různým událostem, osobnostem atd. samozřejmě nevhodným způsobem,

Proč to tak je? Zeptejte se někerých jedinců, proč urážejí a vyjadřují se negativně. Jedině od nich se to dovíte.

Jde o jedince, kteří se považují za „všeznalce“, FB jim vyhovuje, zvláště když mají „posluhače“. . Někdo nadává na toho, jný na onoho,, ale měl by se vyjadřovat podle pravidel slušnosti.

Dotyčný je s někým nespokojený, tak urážkami chce přesvědčit ostatní a získat je na svou stranu, že jeho jediný názor je správný. i když jde o jeho subjektivní názor., manipuluje s ostatními.

Další odpovědi
Anikitos

Exprezident Havel není v milosti i jinde než jen na fb (a dokonce i Masaryk, Beneš, Štefanik a spol..). Ani já nejsem jejich bůhvíjaký zastánce, ale nepomlouvám je ani se o nich nijak nevyjadřuju.

Copak nevíš, že sociální sítě slouží k hejtování a urážlivému „vyjadřování“ svých názorů? Na facebooku aj. sítích se z většiny ‚obyčejných‘ lidí stávají nemilosrdní soudci, kteří si neberou servítky a urážejí, co je napadne a vše co jim příjde pod ruku (hl. cokoli, co je v rozporu s jejich vlastním smýšlením).

Kepler

Už jen fakt, že se jedná o zemanovce a jiné podobné skupiny, mnohé vysvětluje. Nikdo není ve své zemi prorokem a vždycky bude někdo kopat do mrtvého nebo je rusofilem apod. Ach jo…žádný učený nikdy z nebe nespadl, ale blbce jakoby shazovali (Werich). Třeba ti rusofilové si vůbec neuvědomují, že podporují okupanty a české vlastizrádce z roků 68 – 69.

dr.luha

Tady máš popsaný, jak tvořil…
https://youtu­.be/zRDdP9X73Ds

Kryšpín

Zeptal jsem se pamětníka, který nečmuchá směrem na západ ani na východ.

V něčem byl vynikající a také trochu pochybyl, byl záhadně 100% zvolen komunistickým parlamentem, při další volbě presidenta byl oponent poslanec Sládek zašit na 24 hodin poněvadž jeho hlas byl rozhodující, když byl druhý den na pronajatém Hradě omluvil se Němcům v zápětí provedl amnestii na 23 tisíc vězňů bez ohledu jaký lupínkové se dostanou ven a dvě třetiny těchto grázlů bylo během půl roku zpět v šatlavě, nehledě na to že provedli několik mordů. Uděloval milosti svým kámošům a kámoškám, když byla rozbombardovaná Jugoslávie obranným spolkem NATO, tak z helikoptéry prohlížel Jugoslávii a její humanitární rozbombardování. Ale jinak byl vynikající řečník a trochu také sliboval, nebude chudých, nezaměstnaných, bude sociální spravedlnost.

anonym

Byl to v zahraničí zřejmě jediný respektovaný a uznávaný prezident kterého jsme po roce 89 měli. No a to víte, úspěch se u nás netoleruje, úspěšného je třeba srazit na kolena … třeba posmrtně. Naštěstí ne každý Čech tak funguje ale bohužel jich je dost na to aby to na FB utvořilo jakousi názorovou vlnu …

Tato podivná názorová vlna se vyznačuje nadměrnou konzumací FAKE NEWS materiálů. Věří v podstatě čemukoliv co smrdí neověřenou informací či bulvárním titulkem, a jak se jim ty nesmysl v hlavě hromadí utváří to v nich jakýsi pokřivený pohled na svět ve kterém dobré je špatné, špatné je skvělé a země je placatá …