zzzlatokopka

Proč je existence superhrubé mzdy pro Sobotku problém?

Proč to zrušení ta koaliční smlouva obsahuje, když zrušení nepřinese nic pozitivního, pouze náklady?
Je jediný důvod zrušení to, že to zavedla opozice? Nebo to má jiný důvod?

Jak toto zdanění (ze superhrubé mzdy) vyšlo vás? Lépe nebo huře?

http://www.no­vinky.cz/doma­ci/371731-babis-vaha-s-rusenim-superhrube-mzdy-sobotka-z-nej-slevit-nechce.html

Všem předem děkuji za odpovědi:-)

Nejlepší odpověď
lexx

Předně, není vzděláním ekonom, je to diletant – amatér v oboru hospodářství ale…my máme mraky „odborníků na fšecko“ od vnitra až po zdravotnictví…

Další odpovědi
Pepa25

Superhrubá mzda je krkolomná konstrukce vytvořená v r. 2007 v rámci tzv. reformy veřejných financí jako kompromis. Logicky je to docela nesmysl, ale účetní systémy jsou přizpůsobeny a všichni si tak nějak zvykli (co jim také zbylo, že). Rušit nebo nerušit je otázka: byl bych pro v rámci znednodušení systému, ale to asi nehrozí ..

ivzez

Já ji také vnímám problematicky.

Nepřijde mi normální, aby zaměstnanci platili daň z příjmu, který nikdy neuvidí
(z částek odvedených na zdravotní a sociální pojištění za zaměstnance i za zaměstnavatele) …

Podle mne by se z hrubého příjmu mělo
odečíst pojištění a teprve zbytek zdanit.