highsmoke

Proč je dražší poslat zásilku na dobírku?

Teoreticky by pošta mohla doručit zásilku na dobírku za stejnou cenu jako bez dobírky?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Je to draží proto, protože cena zásilky se skládá z několika položek. Budeme brát v úvahu stejnou zásilku a to balík a ten stejný balík na dobírku:
Balík stojí 58,–Kč nic víc.
Dobírka stojí balík+poštovní poukázka+služba spojená s vyřízením dobírky. Takže 58+20+10.
Ta poslední položka je za to, že pošta dělá službu spojenou s výběrem peněz a jejich odesláním -to je za těch 10Kč. A těch 20 je normální cena za poslané peníze, tak jako když půjdu na poštu a pošlu složenku, tak zaplatím 20kč.
Dobírka je tedy dražší jen o tyto služby.
Co se týká částek, jsou to ceny přibližné (balík do 2kg, částka na poštovní poukázku do 200,–Kč)

Další odpovědi
Tata

Možná je to tím, že pracovníkům kteří rozváží dobírku musí zaplatit o něco víc protože mají odpovědnost za nemalé finanční částky.