Ryboun

Proč je dnešní generace taková?

Nevíte někdo proč je dnešní generace taková? Určitě možná všichni znáte tohle téma a je asi dost nejčastější. Nechápu dnešní generaci a vy někteří možná taky ne. Je závislá na technologiích jako jsou počítače,mobi­ly,tablety,at­d. a místo toho aby chodili si zařádit ven s kamarády nebo sami, tak dokážou u toho počítače sedět několik hodin. Taky pořád jen fetujou, chodí na sociální sítě jako jsou facebook a pořád myslí jen na sex. Neučí se, kašlou na školu a kvůli tomu dostávají špatné známky, nesportujou a pak tloustnou, protože pořád sedí jen u internetu a nic rozumného nedělají. Nevíte proč je dnešní generace taková?

Nejlepší odpověď
ivzez

Ač se to nemá, začnu několika otázkami:

Jak si vybíráte společnost, v níž se pohybujete?
Jak je možné, že vidíte jenom to, co popisujete?
Proč nevidíte stovky a tisíce dětí a mladých lidí,
trávících čas sportem, kulturou, v přírodě, …

Část generace je taková, jak ji popisujete.
Další část – podle mého odhadu větší – je jiná.

Další odpovědi
redy

Co hned generalizuješ?

Je to pokrok, co s tím uděláš?

xxx3

generalizace celé generace je generální nesmysl.

anonym

Nemohu s vámi zcela souhlasit. Mám spoustu známých a přátel a každého zajímá něco jiného. Někdo je machr přes počítač, někdo je machr přes šachy. Dalšímu jde nejlépe válení doma a vycucávání řidičů, druhý je skvělý ve fotbale, studuje vysokou, chodí do práce a ještě sám trénuje dorost…kamarádka je několikanásobná mistryně Evropy v kickboxu…atd atd atd. Dnes nejspíš moc nepotkáváte běhat děcka volně venku, jako tomu bývalo za mně. Já měla to štěstí, že nás na vesnici pár bylo a dalo se blbnout venku. Dnes tam jsou maximálně dvě děti v podobném věku. Všichni utíkají do města a co tam? Jak se má 8l dítě zabavit venku ve městě? A to snad nikdo ani takto malé dítě ve městě volně nepustí. Já lítala už od první třídy celý den venku, ale to byla vesnice a jiná doba. Musí více času trávit doma, nebo je nevidíte proto, že mají nějaké kroužky a tráví většinu času třeba na stadionu, nebo v umělecké škole. Když jsou potom starší, tak je hlavně na nich, jak naloží se svým časem. Nemyslím si, že celá dnešní mládež je zkažená. Musí se pouze přizpůsobit moderní době. Navíc vždy se našli nějaký šmejdi…jen se o tom dřív tolik nemluvilo. Dnešní doba vám přináší také skvělou možnost komunikace, takže se dozvíte vše během pár minut a někdy i lehce přibarvené

Mc Merkurion

… mládež byla zkažená za každé doby, a to myslím již od pyramid …

gecco

WTF???

Jiří Bohumil

Nejlépe ti odpověděl ivzez, k tomu celkem není co dodávat. Nesmyslně paušalizuješ. Vždy byla mládež dobrá i špatná. Ale vždy té dobré bylo víc. A i dnes si myslím že je té dobré podstatně víc. Mám ve svém okolí hodně mladých a mezi nimi nejsou žádní, kteří by odpovídali tvému popisu. Zajímalo by mne, kde jsi na toto přišel. Asi se moc diváš na televizi, tam ukazují většinou pouze tu problémovou mládež. Ono to je v dnešní době více populární, než mluvit a ukazovat tu lepší část společnosti. Dnes „letí“ hlavně kriminalita.

Tom20

Přispívají k tomu faktory společnosti jako je ten základní,že lidstvo postupně degeneruje rozvojem technického pokroku.Dnešní lidé jsou i ovlivňováni médii,kde jsou nepřímo sex,drogy a i jiné podobné negativní projevy propagovány.Dalším faktorem je samozřejmě státní útvar,který lidi k ničemu nevede a vlastně ani nepotřebuje,aby lidi šli za morálnějšími hodnotami,protože by se jednotně mohli vzbouřit proti státu samotnému.No a pak je tu poslední věc a to je povaha každého zvlášť-z kuřete lze udělat lva,ale pořád v něm zůstane kuřecí krev :D

hapiky

Každé dítě se přizpůsobuje prostředí, ve kterém vyrůstá. Lidé se mění ruku v ruce s přicházející technikou. Pokud ještě jakž takž funguje demokracie, je na každém, jaký životní styl si zvolí. Pokud se nebude stíhat či trestat svoboda myšlení a nezdevastujeme si přírodu, ještě nebudeme ztraceni.

majestic

A ty jsi asi unikátní sněžná vločka, která kdyby ve své době měla přístup k internetu, počítači či tabletu, atd… by rozhodně žádnou z těch věcí nikdy nepoužila. Dále by jsi rozhodně nikdy nemyslel na sex, určitě si nebyl ve své době (a ani teď určitě nejsi) závislý na televizi, a také v tvé době nikdy žádné děti tlusté nebyly a už vůbec nefetovaly, že?

Podle toho, co jsi napsal, si o tobě myslím, že jsi jen autistický psychicky nemocný člověk, který byl v dětství, a možná i teď, mezi lidmi neoblíbený.

To, co jsi tu napsal, je jen nesmysl a hloupý názor nedozrálé menšiny tebou podobných lidí zapříčiněný závistí a neschopností tyto věci pochopit.

Nechápeš jednu věc, lidé jsou furt stejní, jen jsou nové a lepší možnosti, a to, že ty a lidé jako ty nejsou schopni vstřebávat nové informace (jakože to je jeden z problému současnosti), je jen váš problém, a ti inteligentnější na tom nic vidět nebudou.

Děti se neučí ve škole, protože jsou inteligentní, a vědí, že je tenhle systém nastaven špatně, a je ještě více k ničemu než když byl za „tvé“ doby. Možná budeš překvapen, ale dost těch dětí, (včetně i mě, když jsem ještě dítětem byl), se místo učení ve škole učí užitečné věci sami doma, a proto jsou mnohem úspěšnější a šťastnější než ty děti, co se učily zbytečnosti ve škole, které nikdy ve svém životě nevyužijí, a pak celý život litují, jak je vše nespravedlivé a svádí své problémy na druhé.

Samozřejmě o tomhle tématu by se dalo debatovat hodiny, nicméně zde máš jen krátký výstřih, a rozhodně to zdaleka není vše, co bych ti chtěl sdělit.

luckykubrt

Otázkou zůstrává jestli je tato generace horší než ta předchozí. 🙂 Co je lepší: tabuizovat sex nebo mluvit o sexu bez zábran ? Co je lepší: sedět u počítače nebo dělat výtržnosti s kamarády ? Fet každopádně neschvaluji, ale co třeba kouření marihuany, která může vyvolávat lepší náladu a je dobrá i jako mast ? A nakonec není lepší, aby se člověk tolik nenamáhal a vše za něho dělali roboti ? Je civilizovaný člověk horší než neandrtálec ???

gecco

Tom20 – kdo určí hranici mezi degenerací a evolucí???
😉