dust8

Proč je dle lesního zákona zakázáno oplocovat les z důvodů vlastnických nebo za účelem omezení obecného užívání lesa?

pixabay: https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2016/05/24/19/20/the-fence-1413071_1280.jpg

Podle § 32 odst. 7

Zdroj: https://frankbol­d.org/poradna/ka­tegorie/ochra­na-prirody-krajiny-ochrana-lesa-pudy/dotaz/oplo­covani-lesa

Nechápu proč není možné si svůj soukromý les oplotit? Je to snad majetek někoho jiného? To si tam může chodit kdokoliv a narušovat klid?

Už jsem viděl plot kolem lesů vícekrát a nejednalo se o školku, takže to se jedná o porušování zákona?

Nejlepší odpověď
Drap

Tak je nastaven zákon a je to tak dobře. Pro nic za nic nikdo nebude les iplocovat. Pokud jsi někde narazil na plot, mělo to jistě nějaké pěstitelské, nebo chovatelské důvody.

Další odpovědi
Pepa25

Protože u nás zůstává poněkud „socialistický“ přístup, že les je všech (na rozdíl od USA, kde je soukromé vlastnictví témeř posvátné a „trespass to land“ je zločin). Tvůrci zákona to odůvodňují celospolečenskými funkcemi lesa, které samozřejmě existují. V zákoně se ale zdůraňuje právo na užívání vč. sběru plodin a klesti.
Oplocení skutečně existuje jen kvůli zvěři: oplocenky, obory a oplocení podél dálnic. Pak maximálně vojenské prostory. Pokud víte o jiném místě, napište do diskuse kde, to mě zajímá.