MonkeyKing

Proč je coming a ne comming?

Vždyť je pravidlo, že když to slovo končí na -ing, tak je tam zdvojené to písmeno, tak proč to tady neplatí???

Odpovědi
quentos

žádné „pravidlo, že když to slovo končí na -ing, tak je tam zdvojené to písmeno“ neexistuje.
Koncová souhláska se zdvojuje pouze tehdy, končí-li infinitiv slovesa na krátkou a přízvučnou slabiku. Končí-li na němé „e“ (což je právě případ „come'“), koncová souhláska se nezdvojuje.

anonym

Protože to „pravidlo“ platí jen tehdy, když sloveso v infinitivu končí souhláskou – před níž je pouze jedna samohláska.
Zatímco ´to come´ končí samohláskou „e“.