Smackdown

Proč je člověk za blázna, když by řekl že . . . díky internetu nemáme soukromí?

Kdyby se lidé dozveděli, že jakekoliv zařízení které má přístup k internetu, nahlíží do jejich soukromí, bylo by jim to jedno?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Lidé to přeci dávno vědí! Jenže nevědí co s tím mají dělat, resp. jak mít internet BEZ internetu!? Ty to víš? ;) :D :D

Další odpovědi
Kepler

Já myslím, že většina lidí to ví a pokládají to za nutné zlo. Snažím se to co nejvíc omezit, chce to mít dobře chráněnou majlovou schránku, nepovolovat sledování polohy a tak. Všechno se dá zneužít, i když se všichni ohánějí ochranou osobních údajů, GDPR, atd.

ivzez

Protože to není pravda.
Není to díky internetu, dokonce ani kvůli internetu,
ale kvůli tomu, jak se v internetu chováme.

(Je chyba svádět „na internet“ to, za co si můžeme sami.)

aliendrone

ivzez>>> Hlbuoký OMYL si myslet, že naše chování na internetu (ať již jakékoliv) nám pomůže zachovat si soukromí. Tím že na něm existujete o sobě vypoušíte ať již vědomě či ne spoustu metadat, jejich sběr a analýza dokáží doslova neuvěřitelné věci. Jediný známý způsob jak se tomu vyhnout, je internet NEPOUŽÍVAT!