pepe88

Proč je chuť paštik tak lákavá?

Nejlepší odpověď
talka

Jak pro koho – já je vůbec nesnáším.

Další odpovědi
quentos

Protože je v nich spousta chemie, která má za úkol chuť zvýraznit a přivábit tak spoustu konzumentů, díky kterým si výrobci paštik nacpou kapsy.

anonym

Kterých paštik, za marketu nebo od řezníka? Velkovýrobci tam nase… kdeco, aby to mělo žádanou chuť, a představ si, že mě to neláká.

bolak

Protože jsou v ní kopýtka, kůže a chrupavky z kostí, kdo by odolal.

Lamalam

Jak jsi na to přišel? Já paštiky vůbec nejím.

štamgast

Mně třeba paštiky moc nechutnají, dám si jenom jednou za čas Májku.

Klaproth

Není lákavá. Já je nemusím.

lexx

protože jsou z Lidlu, levné a k jídlu

Luxx

to způsobují glutamáty

Šidlo

1.mäso je návykové
2. chuť masa je pre väčšinu ľudí neodolateľná
3. chuť tuku je po sladkej chuti druhá najlákavejšia
3. umami alebo piata chuť/ pikantnosť je totálne návyková…či už ide z prírodného alebo umelého glutamátu :

tu sú prírodné zdroje : https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Glutamate_fla­voring#Natural_oc­currence

potraviny, ktoré majú tejto látky viac, sú chutnejšie