Avatar uživatele
RyuzakiKate

Proč je cestování tak unavující, když v podstatě člověk celou dobu jen sedí?

Já teda v autobuse často spím, teda jsou to spíš takové mikrospánky – spím třeba dvě minuty, pak se probudím a pak to zase zalomím… Vzpomněla jsem si i na jeden článek, kde psali o tom, že naše orgány za námi v podstatě pak „dorazí“ později…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, Damiana, briketka10 před 4031 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zjentek

protože „vsedě“ (myslím na zadku a na židli třeba-ne v tureckém třeba) je větší zátěž na vnitřní orgány a páteř a spousty dalších než třeba ve stoje, což taky lidi podceňují. Další věc může být náhlá změna tlaku dle počasí a pak změna časových pásem, ale to cestou busem do práce hrozí málo. A pak je faktor nuda- to se právě děje cestou do práce a ve špitálových čekárnách ,)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Damiana

Při dlouhodobém sezení dochází k utlačení meziobratlových plotének, k bolestem v bederní krajině či krční páteři, otékání nohou, rukou a celkové únavě. Meziobratlové ploténky se při něm vyklenují a tlačí na okolní nervové a cévní struktury. Tělo se dostává do polohy, která způsobuje bolesti krční a bederní páteře. Bolesti mohou vystřelovat i do dolních končetin. Snižuje se citlivost, hybnost a nohy mohou začít natékat. Proto jsi po cestování unavená.
Někdo trpí navíc i kinetózou.

Zdroj: http://trendyz­dravi.cz/medi­cina/jak-se-vyhnout-bolestem-a-unave-pri-cestovani.html

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?quentos Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Já jsem zase nevíce unavený když jdu s manželkou nakupovat do marketu.Nákup je nejméně 2 hodiny a jsem unavený více než za 8 hodin ve fabrice.
Ale to je tím,že ve fabrice člověk vyvíjí stále nějakou činnost (zapojuje více svalů).Když chodím po marketu s vozíkem, tak popojedu, 10 minut stojím pak zase popojedu a zase stojím a to dá člověku daleko více zabrat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Zkus běžet za autobusem a budeš aspoň vědět, z čeho jsi unavedná.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bedy

A proč se Země točí? Co je cílem otázky?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek