RyuzakiKate

Proč je cestování tak unavující, když v podstatě člověk celou dobu jen sedí?

Já teda v autobuse často spím, teda jsou to spíš takové mikrospánky – spím třeba dvě minuty, pak se probudím a pak to zase zalomím… Vzpomněla jsem si i na jeden článek, kde psali o tom, že naše orgány za námi v podstatě pak „dorazí“ později…

Nejlepší odpověď
zjentek

protože „vsedě“ (myslím na zadku a na židli třeba-ne v tureckém třeba) je větší zátěž na vnitřní orgány a páteř a spousty dalších než třeba ve stoje, což taky lidi podceňují. Další věc může být náhlá změna tlaku dle počasí a pak změna časových pásem, ale to cestou busem do práce hrozí málo. A pak je faktor nuda- to se právě děje cestou do práce a ve špitálových čekárnách ,)

Další odpovědi
Damiana

Při dlouhodobém sezení dochází k utlačení meziobratlových plotének, k bolestem v bederní krajině či krční páteři, otékání nohou, rukou a celkové únavě. Meziobratlové ploténky se při něm vyklenují a tlačí na okolní nervové a cévní struktury. Tělo se dostává do polohy, která způsobuje bolesti krční a bederní páteře. Bolesti mohou vystřelovat i do dolních končetin. Snižuje se citlivost, hybnost a nohy mohou začít natékat. Proto jsi po cestování unavená.
Někdo trpí navíc i kinetózou.

Zdroj: http://trendyz­dravi.cz/medi­cina/jak-se-vyhnout-bolestem-a-unave-pri-cestovani.html

anonym

Já jsem zase nevíce unavený když jdu s manželkou nakupovat do marketu.Nákup je nejméně 2 hodiny a jsem unavený více než za 8 hodin ve fabrice.
Ale to je tím,že ve fabrice člověk vyvíjí stále nějakou činnost (zapojuje více svalů).Když chodím po marketu s vozíkem, tak popojedu, 10 minut stojím pak zase popojedu a zase stojím a to dá člověku daleko více zabrat.

Drap

Zkus běžet za autobusem a budeš aspoň vědět, z čeho jsi unavedná.

Bedy

A proč se Země točí? Co je cílem otázky?