Proč je černá káva hnědá ?

Nejlepší odpověď
annas

Podobný dotaz jako např. Proč se víno značky Modrý Portugal jmenuje modrý, když je to červené víno? Takových „nesrovnalostí“ je nespočet.

Barva kávy záleží na tom, jak hodně jsou zrnka kávy upražená. Mají barvu hnědou až černou. Existují různé úrovně pražení – četla jserm,, že je úroveň Dark, Heavy, Napolitan, že např. italské pražení trvá déle a káva je tmavší než u pražení vídeňského stylu

Podle mě je rozpustná káva hnědá, ale po uvaření téměř černá podle druhy a siíly kávy. Stejně tak jako káva na přípravu kávy turecké.

Pojmenování černá káva má jako sousloví tradici, vzniklo zřejmě jako protiklad ke kávě s mlékem, jíž se říká bílá káva, i když je světle hnědá.

Někdo vymyslel, další generace převzaly … černá barva označuje něco tmavého, termného, zbarveného do černa x barvě bílé = vůbec jasně zbarvené.

Další odpovědi
led

Farba kávy závisí od technológie jej spracovania ako suroviny, od spôsobu a prísad pri varení.
Nedalo mi a pozrela som na svoju kávu, prirodzene nie proti svetlu a svete div sa, je naozaj tmavá ako bezmesačná noc mimo civilizácie, skôr čierna ako dno v šachte OKD (Ostravsko-karvinské doly) pri výpadku elektriky

dědapetr

Asi jako černoši nejsou černí ale hnědí,tak káva je na tom stejně a jen se to tak říká.A oba pocházejí z černého kontinentu.