Avatar uživatele
knedlik123

Proc je casto na ceskych vyrobcich slovenstina?

Vypada to, jako kdyby mela Ceska rep. se Slovenskem neco spolecneho, nebo,ze je to nejake vladni narizeni, nebot se chysta kolonizace Slovenska, je to proste napadne, drive to nebylo
Doplňuji:
Jiste vyvazeji Slovaci do Cech ale na jejich vyrobcich neni cestina

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Nuk nuk, johana 56 před 3825 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Awe

mosoj:Tohle co popijueš není pravda.Jezdím na slovensko často a v Tv davají česky dabované filmy i seriály.Naopak u nás nenajdeš slovensky dabovaný film
Doplňuji:
Pardon za chybu „popisuješ“.Psal jsem to ráno…Ještě jsem měl zalepené oči :D

Upravil/a: Awe

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

ČR vyváží své výrobky na Slovensko a Slováci ve velké míře k nám.
Doplňuji:
Na českých výrobcích bývá slovenština, na slovenských čeština.

Upravil/a: marci1

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Illines

To je byznys

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

To že jsou na výrobcích slovenské nápisy mi nevadí. Dnes na nich lze vidět mimo jiné vidět i min. deset jiných jazyků. Vím, že na Slovensku stále hrají česky dabované filmy a lze si koupit knihy tištěné v češtině.
Je pravda že jsem starší takže mi slovenština nevadí a rozumím ji stejně jako češtině. Ono nebylo na škodu být na vojně, kde se člověk naučil nejen slovensky ale dokonce porozumět Východňárom.
Doplňuji:
Myslím, že nejde o nějakou násilnou formu poslovenštění. Spíše mi to připadá, že opadly původní averze a emoce při rozdělení v 93 a oba národy se začínají opět pomalu zbližovat.

Upravil/a: suaeda

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Andre5000

Chápu, že vám to vadí. Pamatuji dobu, kdy se Slováci chtěli odtrhnout, že prý jsme je utlačovali atp. A teď se nestačím divit, kolik Slováku je „nalezlých“ v Čechách a to ve všech oblastech. Dokonce už i slovenšti herci jsou v českých televizích a ani se nenamáhají mluvit našim úředním jazykem. Chtěl bych vidět, coby se stalo, kdyby český herec hrál ve slovenském filmu a mluvil by česky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Tak já si pořád myslím že spolu máme ne něco, ale hodně společného.
Na Slovensku je větší nacionalistické myšlení a je na to ( nebo byl) slovenský zákon. Že se musí používat slovenština, dokonce i české filmy se musely dabovat, nebo dávat s titulky.
Led nám to poví přesněji.
Doplňuji:
http://www.li­dovky.cz/konec-cestiny-na-slovensku-ddl-/zpravy-svet.aspx?c=A081217­_080450_ln_zah­ranici_ter

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Výrobce počítá z vývozem na Slovensko.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Alfonz.SPO

Psat popisky ve vice jazycich usetri vyrobcum naklady, pokud planuji prodej ve vice zemich

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mosoj

Pokročilý

Awe
Nevím kolik je ti let a kolik pamatuješ. Byl, jsem na vojně společně se Slovákama a byl to hlavní důvod proč muselo dojít k rozdělení. Že se časem změnil názor za to já nemůžu, ale jak vidíš připravuje se to zase.

před 3824 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

kolonizácia Slovenska?

práve naopak, cigáni zo slovenska kolonizujú česko.

;)

před 3824 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek