dennis15

Proč je Budha „tlustý“?

Nejlepší odpověď
Terryle

To je moc zajímavá otázka, protože Buddha prý došel k osvícení mnoholetým půstem a meditacema – z čehož se rozhodně ztloustnout nedá :) Jako vypasenýho chlapíka bych si ho proto rozhodně nepředstavovala.
Jestli ale myslíš takový ty vysmátý sošky, tak tam si nejsem úplně jistá, jestli mají zpodobňovat přímo Buddhu.
Kdyby jo, tak asi tloušťka = dobrý život, štěstí. Jinak nevím. Ale fakt je to zvláštní, nikdy jsem si to vlastně neuvědomila…

Další odpovědi
led

Napriek tomu, že Budha sa stal z princa vychudnutým žobrákom dodržiava sa pri jeho spodobovaní orientálny symbol krásy – plné telo

kropitko

Protože není líný se ,,,,najíst.

kulichuck

nebo je proste labužník :D

poa.li

Myslím, že to reprezentuje blahobyt, který se rozhostí v naší duši po odproštění se od ega.

hanulka11

Asi je to známka blahobytu a obžerství

BMartin

Socha tustého Buddhy znázorňuje usměvavého mnicha s velkým břichem, který se jmenuje Budai. Často má na sobě pytel, ve kterém měl skladkosti pro děti. Jeho pytel však symbolizuje ochotu pomoci potřebným. Někdy se mu říká ochránce dětí nebo pán zábavy 🙂.

Historický buddha je však na sochách vyobrazen hubený. To dává smysl, protože byl přeci jenom žebrák a bezdomovec, který navíc hlásal, že smyslová touha vede k utrpení a neuspokojivosti. Myslím, že by ho potom tolik lidí nenásledovalo.