afro.minerva

Proč je běžné hlídat sourozence. – opravená otázka.

Psala jsem tuto otázku již jednou, ale nešla mi opravit, tak ji píšu znovu. Zajímalo by mě, proč si rodiče povětšinou myslí, že nacpat mladšího sourozence staršímu na hlídání je v pořádku. Ten starší sourozenec to dělá, aby rodiče nesklamal. Ale přichází tím o obrovskej díl svobody, ale hlavně dětství…

Odpovědi
iwetax

Máš pravdu, já byla v podobné situaci, vůbec ti to nezávidim. Můj brácha byl vždy malej , já byla ta co má mít rozum , musela jsem se nechat jím mlátit nadávat, dokonce mi i flusal do věcí, na to jsem nesměla říct ani slovíčko protože „moudřejší ustoupí“ . Na své dětství vůbec nevzpomínam a když tak se vztekem a výčitkama. Nemám žádnou hezkou vzpomínku.
S rodiči ani bratrem se moc nestýkam, a když musim tak moc nemluvim a snažim se návštěvu ukončit co nejdřív.
Z domova jsem odešla hned po škole ( 2dny po předání výučního listu, byla jsem totiž blbá narozdíl od bratra který je tááák chytrý) Svobody si do teďka nemůžu nabažit a to jsem z domova 5.let. Mám dítě a 100% bude jedináček.

Poradit je těžké, zkus třeba mezi řečí říct , že za hlídání dětí se platí 150kč na hodinu. Takže díky tobě ušetří, jsi vlastně služka zadarmo a zaměstnávání dětí je zakázaný. Řekni ať si zaplatěj chůvu a uvidí co v tobě maj. Nebo(moje řešení) zkus natruc dělat vše správně, ( uč se dobře do školy myj sama odsebe nádobí, nech se mlátit a nadávat od sourozence, když něco dostaneš tak mu to hned dej že by ti to stejně sebral.)když se budou rodiče divit tak jim řekni , že jsi přece jejich věc bez nároku na hezké dětství, rodiče jsou většinou v šoku a začnou nad tím přemíšlet. A nebo jim kup knížku „Narodil se vetřelec“ která je právě o sourozeneckém vzta­hu

Moc ti držim palce. Vydrž to. Až budeš dospělá tak se naně vy…š.

anetadela1

Pro iwetax: tak to je smutný. Já bych nikdy neošidila dítě o to mít sourozence. Je to sobeckost. A všechny lidi co znám a jsou jedináčci se tak chovaj. To bych radši měla 4 děti než jedno. Na druhou stranu iwetax chápu, pokud měla dětství takle nespravedlivý…To ale není o hlídání, ale o přístupu rodičů k jednotlivci.
Ale k věci. Myslím, že hlídat ml. sourozence je do určité míry v pořádku. Pokud bude matka chodit denně do hospody a st. sourozenec se bude muset starat, tak to je špatné. Ale když bude chtít jít 15tiletej puberťák na diskotéku a rodiče např. musejí být v práci, tak z mýho pohledu na tom nevidím nic špatného.
Vidím to teď a takhle. Ale kdyby mi v tuhle chvíli bylo 15,16,17 tak napíšu, jak je to hrozný hlídat ml. sourozence a že holky si užívaj a já musím trčet doma. A že rodiče jsou hrozně nespravedlivý atd.....
Netuším kolik ti afro.minervo je, ale časem to taky pochopíš…Jak budeš ráda, když ti starší dítko pohlídá to mladší.....

Michal

Je to běžné a je to jistota,protože je to rodina a mladší je v opatrování staršího sourozence.Mohou si spolu hrát a tak vzniká mezi nima velmi silné pouto.Jestli je to stroze rodiči nařízeno a ne vysvětleno,pak je to škoda. Pokuste se z toho udělat zábavu a ne činnost,kterou cítí ten starší jako „trest“.

bond73

Domnivam se,ze tato vec pochazi jeste z doby,kdy vasi rodice byly takto vychovavani,tedy v dobe totalizmu,sam vam to mohu potvrdit,jelikoz muj bratr byl o pet starsi a byl to on,ktery se o me staral, byla to doba takova,ze rodice museli brzy rano odchazet do zamestnani a nebylo mozno,aby vse zajistili oni a taky se to ocekavalo,ze to tak bude.A vasi ridoce v tomto vyrostli a proto jim tato situace neprijde nijak zvlastni ,spise obvykla,coz je samozrejme sptne,protoze urcite mate pravdu v tom,ze to strsi dite prichazi o nadherne detstvi,ktere jiz nikdy neprozije,ale uz ve sve utlem veku,se dostava do sveta dospelich a samozrejme, to zanecha jizvu na dusi toho ditete.Doporu­cuji,aby jste si o tomto promluvila s rodici,ze tedy nelze vsechnu peci o mladsiho sourozence svrhnout na vas,ze vy sama mate take sve zajmy a ze jim chcete venovat a ze pripadna sporadicka vypomoc, k mladsimu sourozenci je mozna,ovsem nikoliv tak, ze to bude pravidlem.Jeste bych dopurucil,zda navstevujete jakoukoliv skolu, si promluvit se zdejsim rodinnym poradcem,aby jste tomu dala ten spravny smer.Mej te so moc hezky a neklesej te na mysli.

holčička

afro.minervo máš pravdo tím přicházíš o půlku dětství a když to řekneš rodičům tak taky řeknou že taky hlídaly sorozence a zas poslouchat ty jejich blbosti co říkají.Sourozenec nesourozenec o dětství příjdeš tak i tak.Je to hold nefér!