dudu

Proč je batole z Kanady oficiálně bez pohlaví?

Dítě jménem Searyl Atli loni v listopadu přivedl na svět rodič Kori Doty, který se považuje za transgenderovou osobu nehlásící se k mužskému a ani ženskému pohlaví. Nyní chce, aby údaj o pohlaví byl vymazán i z rodného listu.
Doty chce dítě vychovávat tak, aby se v budoucnu, až k tomu bude připravené, mohlo samo rozhodnout o své identitě.
Uvolněte prosím uzdu své fantazii a představte si, že jste se ocitli i se svými nynějšími zkušenostmi v situaci onoho batolete a mohli rozhodnout o další – nové identitě své osobnosti.
Jak by zněl váš výrok?

Zdroj: http://relax.li­dovky.cz/prvni-dite-bez-pohlavi-je-z-kanady-muze-za-to-rodic-fs1-/zajimavosti.as­px?c=A170704_080807_ln-zajimavosti_ele

Nejlepší odpověď
annas

Je to velmi složité. Nevím ani s fantazií, nebo bez fantazie, jak batole pojmenovat.

Je to prostě člověk, u něhož se liší „vrozené“ pohlaví od „sociálního“.

Takový je jeho otec, takže možná chce dítěti usnadnit rozhodování, až si uvědomí, zda se jeho vrozené pohlaví shoduje s jeho pocity.

Je mužem, který se cítí ženou, ženou jako muž, možná i jinak.

Bilologické pohlaví nen pro člověka rozhodující, ale sociální či společenské – tedy ve vztahu k ostatním.

Raději jsem si přečetla názory odborníka. Je opravdu něco mezi nebem a zemí.

Když se dítě narodí, lékař obvykle říká, že je to chlapec nebo dívka, podle toho, jak vypadá tělo.
Většina lidí, kteří byli označeni jako muži při narození, se skutečně identifikují jako muži a většina lidí, kteří byli označeni za ženu při narození, vyrůstá jako ženy. Ale rodová identita některých lidí – jejich vrozená znalost toho, kdo jsou – se liší od toho, co bylo původně očekáváno od narození. Většina těchto lidí se označuje za transgendera.

Transgender žena žije dnes jako žena, ale byla považována za muže, když se narodila. Transgender člověk dnes žije jako muž, ale byl považován za ženu, když se narodil.

Někteří transsexuálové se identifikují jako muži či ženy, nebo jako kombinace mužů a žen. Existuje celá řada pojmů, které lidé, kteří nejsou zcela muži nebo úplně ženy, používají k popisu své genderové identity, jako například non-binary nebo genderqueer

Je důležité si uvědomit, že pokud je někdo transgender, nemusí nutně znamenat, že má „třetí pohlaví“. Většina transgenderů má genderovou identitu, která je buď mužská nebo ženská, a musí se s nimi zacházet jako s jakýmkoli jiným mužem nebo ženou atd..

http://www.tran­sequality.org/is­sues/resources/fre­quently-asked-questions-about-transgender-people

Další odpovědi
iceT

A do tý doby, než se dítě rozhodne, jestli bude holkou nebo klukem, se bude vychovávat jak? Jako nějaké to nebo ono? Oblékat ho budou jak? Ve školce či škole ho zařadí kam, mezi kluky nebo holky? Ono to rozhodování taky může trvat i dvacet let, než si někdo ujasní pojmy. No chudák děcko.

Kepler

Musím potlačit animózní nechuť k problémům tohoto druhu a objektivně připustit, že dítě by po dosažení dospělosti nebo už během dospívání mělo o sobě rozhodnout samo, podle toho jak se cítí. Nemůžeme to měnit násilně a proti přirozenosti.

Drap

Můj výrok jako batolete by nebyl žádný. Batole nezveřejňuje a ani toho neni schopno, žádné výroky. Pokud bych byl dospělý s vlastním rozumem a právní odpovědností, tak můj výrok by byl : Odvezte rodiče na psychiatrii.

led

Je to podobné ako malé nevedomé dieťa „donútiť“ prijať vieru (náboženstvo) podľa vôli rodičov. Už neplatí, vyznávaj vieru svojho pána, ako bolo v stredoveku. Dnes je už iná doba, než v časoch povinnej príslušnosti k niektorému náboženstvu.
Na druhej strane vzniká tým administratívno spoločenský problém. Kam zaradiť takéto „3.pohlavné“ dieťa v škole, na internáte medzi dievčatá, alebo medzi chlapcov? Štatisticky patrí toto dieťa medzi osoby ženského pohlavia, alebo mužského?

Šidlo

ľutujem ľudí, ktorí túto správu pokladajú za škandalóznu

dieťa si včas povie, kto je, akurát toto má vďaka rodičovi na to úradné právo

trans je stav, ktorý si nepýta povolenie od rodičov či štátu......

ľudí, ktorí si myslia, že detský mozog je plastelína, ktorú môžu tvarovať, ako sa im chce, by mali súdiť a liečiť ako agresívnych šoférov.....sú nebezpeční pre spoločnosť!

tobby

Rodiče už nevědí roupama co dělat.

dudu

ad Drap: že reaguješ na každou prkotinu je chválihodné, ale zkus prosím ve svých výrocích prokázat alespoň dibínek nadhledu a fantazie. Nechováš se jako mrzutý a přemoudřelý dědek?!

dudu

Docela by mne lákalo okusit pocitů druhého pohlaví, ale vůbec si nejsem jist zda bych k tomu – stát se ženou našel odvahu.