Pottato

Proč je anime podle vás tak populární?

Odpovědi
Kepler

Já nevím. Buď jsme čím dál senilnější, nebo nám lezou krkem ty technicky dokonalé a fantastické hrané snímky. Ty jsou ovšem taky do jisté míry anime, ale Walt Disney to aspoň netajil.

ivzez

Podle mne anime až tak populární není.
Jen u určité části společnosti.

led

Anime, pochádzajúce z Japonska, jeho výtvarného ponímania, svojim graficky zjednodušeným vyjadrovacím stvárnením hlavných komunikačných čŕt – očí, svojim akoby detským pohľadom a základných tvarov ľudskej postavy, prerozprávanými príbehmi od starobylých legiend cez dnešok, až do budúcnosti, od reality po fantáziu práve svojou jednoduchosťou zvíťazilo nad súčasným pretechnizovaným svetom. V anime sa netreba zamýšľať nad jemnými črtami v mnohých odtieňoch, ale pár základných farieb napovie, akou cestou sa tá – ktorá postava uberá. Dobrý je dobrý a zlý je zlý aj vo svojom farebnom podaní. Je to vlastne návrat ku klasickým rozprávkam, kde dobro zvíťazí nad zlom a čitateľ si na základe kreslených postavičiek a jednoduchých viet sám tvorí svoj fantastický svet. Je to únik od zložitej reality dnešného sveta.

elkon

Nevím co to je, možná je to věkem, že mě hlouposti nezajímají.

led

elkon parafrázujem známu hlášku: „neviem, o čom píšete, hovoríte, ale som proti (za)“
Preto sa radšej vopred opýtam k vašej odpovedi, než ju budem hodnotiť:
Ak neviete čo to je, ako viete, že je to hlúposť?