Avatar uživatele
Pottato

Proč je anime podle vás tak populární?

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 1666 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Já nevím. Buď jsme čím dál senilnější, nebo nám lezou krkem ty technicky dokonalé a fantastické hrané snímky. Ty jsou ovšem taky do jisté míry anime, ale Walt Disney to aspoň netajil.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Podle mne anime až tak populární není.
Jen u určité části společnosti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Anime, pochádzajúce z Japonska, jeho výtvarného ponímania, svojim graficky zjednodušeným vyjadrovacím stvárnením hlavných komunikačných čŕt – očí, svojim akoby detským pohľadom a základných tvarov ľudskej postavy, prerozprávanými príbehmi od starobylých legiend cez dnešok, až do budúcnosti, od reality po fantáziu práve svojou jednoduchosťou zvíťazilo nad súčasným pretechnizovaným svetom. V anime sa netreba zamýšľať nad jemnými črtami v mnohých odtieňoch, ale pár základných farieb napovie, akou cestou sa tá – ktorá postava uberá. Dobrý je dobrý a zlý je zlý aj vo svojom farebnom podaní. Je to vlastne návrat ku klasickým rozprávkam, kde dobro zvíťazí nad zlom a čitateľ si na základe kreslených postavičiek a jednoduchých viet sám tvorí svoj fantastický svet. Je to únik od zložitej reality dnešného sveta.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Nevím co to je, možná je to věkem, že mě hlouposti nezajímají.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

elkon parafrázujem známu hlášku: „neviem, o čom píšete, hovoríte, ale som proti (za)“
Preto sa radšej vopred opýtam k vašej odpovedi, než ju budem hodnotiť:
Ak neviete čo to je, ako viete, že je to hlúposť?

před 1665 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek