Aixam 500

Proč je Aixam 500 při povinném ručení posuzován jako automobil když v technickém průkazu stojí motocykl?

Pojišťovna trvá na tom, že se jedná o automobil a že je chyba v technickém průkazu

Nejlepší odpověď
Arne1

Neuvádíš která je to pojišťovna – takže je to „jedna paní povídala“. Při konkrétních údajích by se dalo podívat do materiálů / kalkulačky a zjistit o co jde. Samozřejmě, podstataná je kategorie co je v techničáku – ta zapsaná kodem. Pokud ti jde o bonusy, tak u takových vozidel to také není jednotné.

Tohle se nevyplácí pojišťovat osobně – chce to pojišťovacího specialistu, který to s pojišťovnama dokáže vykomunikovat a navrhnout pojišťovnu která to zvládne nejvýhodněji. Nevěřím v tom žádným Klikům a podobným samoobslužným automatům.

Další odpovědi
Kepler

Technicky je to lehká čtyřkolka L6e, možnost řídit od 15 let s ŘP Am. Je to sporné, stačí na to sice řidičák na malý motocykl, ale de facto je to mini auto. Motocykl to není, ten má 2 kola. Tak to asi mají v pojišťovně nastavené.

elkon

Proč se nezeptáš v pojišťovně?

Aixam 500

Aixam 500 lze řídit od 16 let s řidičským oprávněním A1

Aixam 500

Jde o pojišťovnu ČPP kategorie vozidla LC

Arne1

S těmito miniautíčky je to chaotické, před několika lety jsem jedno pojišťoval a vyžádal jsem si tehdy vyjádření od manažera z pojišťovny, co to vlastně je.
Zkus mi napsat – třebas privátní zprávou – kdo v ČPP a při jaké příležitosti ti to řekl. Ty sis přímo u nich sjednával pojistku a přitom ti řekli že je to auto ? Nebo jsi to měl sjednané odjinud a přišlo ti z ČPP že je to špatně a musí se to opravit ?
On je zásadní rozdíl, zda se to bude brát jako motocykl nebo čtyřkolka – čtyřkolka totiž stojí na pojištění stejně jako auto. Kod LC se u některých pojišťoven může brát jako motocykl i jako čtyřkolka, takže tohle není směrodatné. Ale údaj v TP by měl být určující… Zítra bych zavolal naší manažerce v ČPP a zkonzultoval to. Pokud by to dopadlo špatně, tak ti nabízím že se ti o to postarám u jiné pojišťovny, domluvili bychom se přímou zprávou.