Usoman

Proč Japonci mají tolik jaderných u elektráren na pobřeží, když je jejich země pravidelně zaplavována vlnami tsunami?

Tohle opravdu nechápu. Jejich země je myslím na 2. místě (Hawaii na 1.), co se týče výskytu tsunami a mají s ní nejlepší zkušenosti. Přesto mají mnoho jaderných elektráren u moře, jež při vyšší vlně mohou být velmi vážně poškozeny a být tak příčinou katastrofy jako byla Fukušima. Být já nějaká vysoce postavená osoba, co o tom musí rozhodnout, tak bych je stavěl u jezer či řek (u těch, které mají mírné povodně) a nikdy bych ji nedal k oceánu, třebaže by tsunami hrozila jen 1–2× za 200 let.

Nejlepší odpověď
anonym

Nemám ponětí, kolik vody na chlazení mají ve vnitrozemí a to je možná jeden z důvodů, proč je staví na pobřeží.

Zdroj: (můj názor)

JájsemRaibek

Barbánku – k chlazení nelze použít slanou vodu z moře.

anonym

Raibeku, to já nevím, to je můj názor a třeba Kepler ten tvůj vyvrací. Co já vím!

Kepler

A proč ne? Sekundární chladicí okruh!

mosol

Třeba nechladí slanou vodou, ale ve slané vodě.