Avatar uživatele
huxa

Proč IT odborník mluvil o programovacím jazyku Delphi?

Měl jsem strojový překlad přednášky jednoho amerického IT odborníka. Mluvil v něm o tom, že v budoucnu bude vše probíhat pomocí cloudu a nebude muset být v PC CPU, RAM, … (něco, o co se teď snaží tuším nvidia). Tvrdil, že se bude vše ovládat dotykem a bude se muset vytvořit pro každý dotyk přes 1500 příkazů, většina z nich ručně (tady si myslím, že překladač trošku zklamal) a nejspíše se budou programovat v Delphi. Nevěděl by někdo z vás, proč právě Delphi?

Pokládal jsem tuto otázku již na jednom IT webu, dostalo se mi odpovědi, že Delphi je už mrtvé a zvolili by jej lidé před 20lety, ovšem tato přednáška byla letos a určitě si tu Delphi nevycucali jen tak z prstu :) snad vás někoho napadne, jakou by mohl mít tento program. jazyk v tomto případě výhodu
Doplňuji:
kri kri-přednáška byla letos na vysoké škole v americe, člověk, co ji dělal určitě nebyl senilní, jako se např. na Moravě objevil chlapík, který vytváří vyhledávač lepší než seznam a google :)

Upravil/a: huxa

Zajímavá 0 před 4040 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
anonym

ono asi záleží, z akého dátumu tá prednáška je.
Delphi síce nie je mŕtvy jazyk, ale dne už menej/málo používaný.

mám podozrenie, že sa jedná o staršiu prednášku, pretože tých príkazov na dotykové ovládanie je rozhodne menej (technológia snímania dotyku sa za posledných pár rokov (je prakticky známa od roku 1998) podstatne zmenila).
Doplňuji:
ťažko hodnotiť, pokiaľ to je taký macher, šup sem s jeho menom, možno odpovie na dotaz priamo on (nemá nejaký univerzitný mail?).
Sem tam sa rýpem v jave a 1500 príkazov zdrojového kódu na ovládanie jedného dotyku nepotrebujem.
Takisto môže byť zaujatý (napr. ako vývojový pracovník v Delphi) a pod., ťažko hodnotiť.
Ale v IT je možné všeličo, ako aj napr. to, že IE prežil dodnes.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
cochee

IT odborník je mi u pr…, cloudu nesvěřím ani bit a hezky si nechám starý PC pěkně s CPU, RAM i místním úložištěm (v jakékoliv podobě) a hlavně MYŠÍ!!!. Patlála-matlála displeje rád přenechám čuňatům se špinavýma pazourama.

před 4040 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

cloud ma tiež teda nenadchýňa, akoby toho šmírovania už aj tak nebolo dosť.

před 4040 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek