huxa

Proč IT odborník mluvil o programovacím jazyku Delphi?

Měl jsem strojový překlad přednášky jednoho amerického IT odborníka. Mluvil v něm o tom, že v budoucnu bude vše probíhat pomocí cloudu a nebude muset být v PC CPU, RAM, … (něco, o co se teď snaží tuším nvidia). Tvrdil, že se bude vše ovládat dotykem a bude se muset vytvořit pro každý dotyk přes 1500 příkazů, většina z nich ručně (tady si myslím, že překladač trošku zklamal) a nejspíše se budou programovat v Delphi. Nevěděl by někdo z vás, proč právě Delphi?

Pokládal jsem tuto otázku již na jednom IT webu, dostalo se mi odpovědi, že Delphi je už mrtvé a zvolili by jej lidé před 20lety, ovšem tato přednáška byla letos a určitě si tu Delphi nevycucali jen tak z prstu :) snad vás někoho napadne, jakou by mohl mít tento program. jazyk v tomto případě výhodu
Doplňuji:
kri kri-přednáška byla letos na vysoké škole v americe, člověk, co ji dělal určitě nebyl senilní, jako se např. na Moravě objevil chlapík, který vytváří vyhledávač lepší než seznam a google :)

Odpovědi
anonym

ono asi záleží, z akého dátumu tá prednáška je.
Delphi síce nie je mŕtvy jazyk, ale dne už menej/málo používaný.

mám podozrenie, že sa jedná o staršiu prednášku, pretože tých príkazov na dotykové ovládanie je rozhodne menej (technológia snímania dotyku sa za posledných pár rokov (je prakticky známa od roku 1998) podstatne zmenila).
Doplňuji:
ťažko hodnotiť, pokiaľ to je taký macher, šup sem s jeho menom, možno odpovie na dotaz priamo on (nemá nejaký univerzitný mail?).
Sem tam sa rýpem v jave a 1500 príkazov zdrojového kódu na ovládanie jedného dotyku nepotrebujem.
Takisto môže byť zaujatý (napr. ako vývojový pracovník v Delphi) a pod., ťažko hodnotiť.
Ale v IT je možné všeličo, ako aj napr. to, že IE prežil dodnes.

cochee

IT odborník je mi u pr…, cloudu nesvěřím ani bit a hezky si nechám starý PC pěkně s CPU, RAM i místním úložištěm (v jakékoliv podobě) a hlavně MYŠÍ!!!. Patlála-matlála displeje rád přenechám čuňatům se špinavýma pazourama.

anonym

cloud ma tiež teda nenadchýňa, akoby toho šmírovania už aj tak nebolo dosť.