Klarisa

Proč inspekce práce něco nedělá?

mám problém.Jak víte hledám si práci velice aktivně.bohužel jsem zjistila,že třeba například jako prodavačka nemám šanci.A to proto,že at přijdu kdekoli,všude se ptají jestli jsem důchodce a když nejsem nedostanu práci ani zaboha.U nás ve městě jsou totiž všude starobní důchodci,protože pracují bez smlouvy a zamstnavatelé tím pádem nemusí jim platit zdravotní,sociální prostě nic.Moje kamarádka má částečný důchod 8 tisíc a našla práci okamžitě bez smlouvy.Jak k tomu přijdem my co nemáme důchod a mladí co skončí školy.Přece není možné aby to zaměstnavatelům procházelo,ani pracák nic nedělá.když už je někdo na důchodě má sedět doma a ne makat.Důchodci brečí že mají malý důchod ale co já,která mám 5 tisíc a ještě k tomu z toho 3 tisíce je moje výplata.Nedostanu ani na boty a musela jsem si koupit už třetí boty od listopadu,jak je prochodím.Co byste dělali vy?

Nejlepší odpověď
anonym

Vidím,že Vás to trápí,ale je to taky jeden neoblíbený jev demokracie,ka­pitalismu-i zaměstnavatel si může podle práva zaměstnat koho chce,jak to vyhovuje jemu.Pokud to vyhovuje zákonu,asi s tím nic neudělá ani ten pracák.

Další odpovědi
Michal Kole

Možná proto, že se to špatně prokazuje, když byli možné ústní dohody. Od tohoto roku (2011) musí být i dohoda o provedení práce písemná.