dust8

Proč infračervené teploměry měří na každé části hlavy jinou teplotu a v které části hlavy je nejpřesnější měřit?

Drahej krám. Jednou to měřilo přes 37. Pak zase 36,5. To samé místo. Na jiných místech zase trochu jiné teploty.
Asi zlatý rtuťový teploměr. Ale kam s ním? Vždy jsem měřil v podpaží, ale to není nejpřesnější? Takže ústa či konečník? Ani jedno raději ne. To jej pak můžu rovnou vyhodit. A desinfikovat teploměr? Kde to jsme?

Odpovědi
Dochy

Doktor tvrdí, že jeho IR teploměr měří přesně. Ale také říkal, že nestál 700 😉. Souhlasím, že ty běžné IR teploměry co si člověk může koupit za 500 v lékárně stojej za bačkoru. Nesouhlasím s tím, že rtuťový měří bludy. Starý rtuťový teploměr je snad to jediné co mám a je schopno teplotu změřit. Standardn2 se měří v podpaží (u nás, někteří cizinci jsou zvyklí strkat teploměr do pusy což by mohlo být rychlejší a přesnější, ale je třeba pak přepočet, obvyklé teploty pak vycházejí trochu jinak… Měření v zadečku je rezervováno pro malé děti, které ještě neumí spolupracovat). Elektronické měří plus mínus stupeň (opakované měření v rámci minut). IR – jak říkáš, na ho… Ono záleží i na tom kde měříš a jestli v něm není nějaké smítko. Tím co jsme měli se mělo přejet přes spánek s tím že přitom to změřilo teplotu na nějaké žíle přes kterou se přejelo. Ale nic moc.

Co Ti vadí na měření v ústech? Lžíci zpravidla po použití také nevyhazuješ a sklo je, co se čištění týče, lepší materiál než ocel.