Shady

Proč i přes psychotesty pracují u policie brutální jedinci?

Nejlepší odpověď
klumprt

Žádný psychotest není dokonalý. Žádný psycholog není neomylný. Policejní psychotesty nejsou tak primitivní jako kvíz v nedělním Blesku. Trvají několik hodin od rána do odpoledne. Zahrnují jednak písemné testy a jednak pohovor s psychologem. Sestávají z celé řady testů, které mají za úkol prověřit mj. pravdomluvnost, sklon riskovat, odolnost vůči zátěži ale i jistou dávku agresivity. Ta agresivita je tam do jisté míry potřebná, protože policista se může celkem často dostávat do situací, kdy je potřeba projevit dostatek kuráže někoho nekompromisně zpacifikovat. Čili policista nemůže být bázlivá bábovka. Přes poměrně složité a důkladné psychotesty se stává, že jedinec může krizovou situaci nezvládnout a to v obou extrémech. Může i projevit nedostatek odvahy a ráznosti a situace mu může přerůst přes hlavu, a věřte, že to je v současné době možná častější problém, než ta přehnaná agresivita.

Další odpovědi
mosoj

Když vidím co se děje v noci ve městech a ve dne v noci na silnicích měli by být policisté brutálnější !

Psychotic

Protože osobnostní testy jsou jen malá část psychotestů, ty jsou spíš zaměřené na obecné znalosti, inteligenci apod. – tedy zajímá je spíš, jestli aplikant není blbec, než jestli nemá násilné sklony.
Protože každá stránka osobnosti se dá zakrýt, pokud se dost snažíš a nesedí proti tobě Patrick Jane.
A protože policejní práce je práce nebezpečná a každý normální člověk jedná trochu agresivněji, má-li co dočinění s potencionálním zločincem. Je to v jeho zájmu.

Katy81

ťažká odpoveď…
na začiatku takí ani nemuseli byť, moc je totiž sviňa a zmení každého – vezmi si napr. len ten známy experiment (bol podľa neho natočený aj napr. nemecký film Das Experiment), kde vzali desať či koľko duševne i fyzicky úplne zdravých a „normálnych“ chlapov a z polovice spravili bacharov, z druhej väzňov a ako to po pár dňoch dopadlo…

Pocit, že mám zbraň a moc je zlý pán a žiaľ, asi nie každý je dostatočne silný na to, aby ho zvládol ☹

marci1

Není to jak jednoduché, jak se zdá. Kolikrát se nám zdá někdo příjemný, v pohodě, že by mouše neublížil a potom zažijeme šok. Asi neodpovídají v psychotestech otázky tak, jak to opravdu cítí. ☹

anonym

Setkal ses s takovým? Já ne…
😉
Ale pokud ty ano, zřejmě nejsou psychotesty 100% (a navíc se lidé v průběhu života mění).

klob1

No tak co vím,tak ty psychotesty nejsou pro normálně myslící lidi právě.Protože ,kdo uvažuje je nikdy nemůže udělat ,jen ten kdo nepřemýšlí.Prý jsou na tom tak položené.Už byli viděni.Takže to nejde pak mnoha lidem do hlavy.

da ny

Syn mé známé, testy, kterým se podrobil před měsícem neprošel – pro jisté známky agresivity :D