existuje

Proč hřeje počítač, i když nepracuje? Není vytěžován virem pro těžbu bitcoinů?

Počítač mi nyní hřeje a hučí ventilátor, i když není vůbec vytížen, může to být „zotročením“ virem? Když spustím několik videí současně, pak to kupodivu přestane, jako by ten vir už neměl šanci zotročovat počítač a skončil s tím. Defender nic nenašel.

Nejlepší odpověď
anonym

Může to být vir, stejně jako to může být tím, že je to počítač tak málo výkonný že i běžný provoz mu dává zabrat … zkuste si na USB flash nahrát pokusně Ubuntu Linux a nastartujte ho s této Flashky (stačí flashku zasunout, a počítač restartovat, držením klávesy DEL nebo F12 obvykle vyvoláte nabídku kterou můžete určit ze kterého zařízení má být operační systém spuštěn) … pokud prostředí čistého systému na USB Flash naběhne spustte v něm program Sledování Systému a sledujte graf zátěže CPU, pokud se bude pohybovat na hranici pod 3% pak je váš systém na pevném disku možná vhodné ať už z tohoto či jiného důvodu přemazat a nahradit čistou instalací…

Samozřejmě můžete jít i cestou sledování zátěže na vašem stávajícím systému a identifikace procesu který zátěž působí, tím se ale můžete dostat i jenom k procesu svchost a nedozvíte se stejně nic, cesta přes čistý systém na USB flash je myslím mnohem pohodlnější a jistější …

Že antivirový program nic nenašel ještě nemusí znamenat nic. Antivirový program nelze vnímat jako kondom, takhle účinná ochrana to rozhodně není, spíš jako kapesník … Dodavatelé antivirových řešení to z marketingových důvodů ani nepřipouští, ale je rozhodně mnohem obvyklejší než byste čekali, že bezpečnostnímu průniku do systému antivirový program zabránit nedokáže.

Další odpovědi
hapiky

Nejedná se o ruský počítač zvaný: Maxim Gorkij?

Smackdown

Asi už má dost.