kyselina 5

Proč hoří paprika v mikrovlnce?

Chemikář tvrdí, že ta paprika může obsahovat kovy z půdy kde byla vypěstována. Koupili jsme více paprik a hoří každá.
Další možnost byla špatná destička v mikrovlnce – tou to není – kámarádovi to dělá taky.

Doplňuji:
Tak děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
annas

Při vaření některých zeleninu v mikrovlnné troubě,může dojít k jiskření .

Husté zelenina jako zelené fazole, mrkev a zelené papriky mají vyšší množství minerálních látek ve srovnání s jinými potravinami. Tyto minerály jsou železo, hořčík a selen.

Neupravený anglický překlad.

http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&lan­gpair=en|cs&u=http://­www.inspection­.gc.ca/english/fssa/c­oncen/specif/ve­glegmicroe.shtml&e­i=TnfDUPeeF8TtsgbD-oG4Dw

Minerály fungují jako malé kousky kovu a vytvořit obloukovitých efekty v mikrovlnné troubě. Jiskry výsledek jako mikrovlny odrážejí nebo odrazit kov. Jiskření nepoškodí jídlo, ale to zabrání vytápění důkladně.

Rozsáhlé jiskření může poškodit troubu na magnetronu trubku.

Další odpovědi
badisko

tedaaaa z vas musej mit rodice radost ..lol..ale vzdycky se to da hodit na chemikare no ne?

Lucijej

Ano, ano – paprika kumuluje kovy z půdy, např. Cd. Mikrovlnka ohřívá tak, že mikrovlny rozkmitávají molekuly vody, cukru a tuku a tímto rozkmitávání se ohřívají. Ale od vodivých materiálů – kovů se mikrovlny odrážejí a dochází tak jiskření, které vede k hoření – proto se do mikrovlnky nesmí dávat pokovené nádobí.

Mně takhle kdysi ohořel sešit z dějepisu :o)

Amie

Mě začala hořet zmražená hranolka… Takže zkus jí zmrazit a uvidíš