Nandi

Proč holubi vzlétají ze země mnohem hlučněji,než ostatní ptáci?

Když vzlétají jiní ptáci než holubi,nevydávají skoro žádný zvuk.Když však vzlétají holubi,vydávají docela hlasitý zvuk.Nevíte,proč to tak je?Myslíte,že je to velkým počtem ptáků?
Zdroj obrázku:Pixabay.com

Nejlepší odpověď
Kepler

Je to jen moje domněnka, ale myslím si, že holubí křídla mají při vzletu tak velkou amplitudu, že plácají o sebe.

Další odpovědi
marci1

Holub při vzlétání většinou tleská křídly. 🙂
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Holub_h%C5%99iv­n%C3%A1%C4%8D#ci­te_note-hudec-2

elkon

Protože holub je daleko těžší než jiní ptáci a jeho let vyžaduje více energie a úsilí.