bolak

Proč hlodavci běhají na takovým tom kole, jakou k tomu mají motivaci?

Nejlepší odpověď
ReHu

Asi je to baví víc, než běhat po vnitřním obvodu terárka nebo klece, když mají potřebu pohybu.

Další odpovědi
marci1

„Co zvířata na kole láká, samozřejmě jasně určit nemůže. Můžeme asi oprávněně předpokládat, že pohyb je pro ně téměř určitě stejně příjemnou záležitostí jako pro lidi.“ 🙂

Zdroj: http://techne­t.idnes.cz/proc-mysi-behaji-v-kole-0b9-/veda.aspx?c=A140521­_171431_veda_mla

kapka

Nejen hlodavci, na youtube jsou videa, jak v takovych kolech behaji kocky.
S myskou se nam jednou stala vtipna prihoda. Vyndala jsem z terarka na noc kovove behaci kolecko, protoze vrzalo, a postavila ho hned vedle. A v noci najednou slysim zname vrzani. Myska z terarka utekla a sla si behat do svyho kolecka. :D Smali jsme se tomu s detma, jakou mame doma fitnes sportovkyni. Ja myslim, ze to je i dukaz, ze to neni z nedostatku pohybu, vzdyt mohla behat po cely mistnosti a presto vyhledala prave to kolecko a behala si v nem. Muselo ji to proste bavit. :)

anonym

Na jakým kole?
Nudí se ,co mají dělat?
Nežijí tam kde mají a prostě se nuděj.
https://www.y­outube.com/re­sults?search_qu­ery=k%C5%99e%­C4%8Dek+na+ko­loto%C4%8Di