Avatar uživatele
Monie

Proč hlídač v obchodním domě nesmí fyzicky zasáhnout?

Dost lidí mě řeklo, že pán, který dělá hlídače v obchodě nebo obchodním domě a vidí že někdo něco ukradne, tak za ním může leda utíkat nebo zavolat policii, ale osobně ho nesmí zadržet. Nechápu, na co tam tedy jsou, když nic nesmí?!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 4597 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
atriplex

Není to pravda. Každý osoba, tedy i hlídač a nebo i vy, může zadržet osobu přistiženou při spáchání trestného činu. Bezprostředně po zadržení je však taková osoba povinna vyrozumět policii a pachatele jí předat.

V praxi to funguje třeba tak, že ochranka zadrží pachatele, zavolá policii a s pachatelem čekají na příjezd policie. Ochranka nesmí pachatele šacovat, ale může mu bránit v odchodu či úniku.

Stejně tak je to i s tím, když po vás v obchodě někdo chce ukázat tašku. Na to nená nárok. Může ale zavolat policii a ta vám tašku zkontroluje.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Alesh

To chceš, aby tě osahával kdejaký Tonda, co dělá někde hlídače? 🙂
Tuto pravomoc má jen policie a je to tak dobře, jinak bychom tu za chvíli měli Divoký východ.
Hlídač tam je od hlídání, jestli někoho objeví, jak dělá něco nepoctivého, pak může přivolat policii a dále slouží jako svědek.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
SINGO

jak píše atriplex: viz. zdroj (poslední odstavec).

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Za­držení#Ob.C4.8Dan­sk.C3.A9_zadr­.C5.BEen.C3.AD_po­dez.C5.99el.C3­.A9ho_.C2.A776­.2C_odstavec_2­._T.C5.98

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kosaaaak

Jo jo, je fakt že tajdlencty lidi nemaj zrovna moc pravomocí. A někdy se toho dá i využít. Pomatuju když jsme jednou jeli s kamaradem ze školy autobusem, a on si zapomněl štípnout jízdenku. A jako na potrvoru tam byl zrovna revizor. Samozřejmě co může a nemůže revizor udělat, jsem už v té době věděl, tak jsem se začal pomalu a nápadně sunout jakože ke dveřím. Hned si toho všimnul a zastavil mě. „Máš jízdenku?“ , ptá se. „No nemám“ ,povídám mu abych mu udělal radost, a on že prej jako zaplatím pokutu. Řek jsem mu že u sebe nemám peníze. Chvíli jsme se tak spolu škádlili, chtěl po mně OP, ten jsem mu nechtěl dát a tak na mě zavolal strážníka. Musel jsem s ním jet až na konečnou a celou dobu mě hlídal, abych mu náhodou neutek. Mezitím kamarád co neměl štíplou jízdenku vystoupil a já jsem pak policistovi vesele zamával před obličejem lítačkou.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek