Proč herec Chris Farley spáchal sebevraždu?

Na internetu se píše předávkování drogami, ale proč?

Odpovědi
lejdy.můn

Na první pohled by člověk řekl, že zase další rozmazlená hvězdička, co neunesla svou slávu a z nudy spadla do fetu, ale v případě Chrise šlo zřejmě o víc.
Z informací posbíraných různě po netu jsem pochopila, že Chrisovým nepřítelem č.1 nebyly primárně drogy, ale paradoxně on sám. Celý život bojoval s těžkou obezitou a i když druhým rozdával smích, sám sebe brát s humorem nedokázal. Asi typický klaunovský syndrom: na tváři úsměv, uvnitř slzy. Když byl na jevišti a publikum se smálo, Chris se zmítal v nejistotě: Smějí se se mnou, a nebo MNĚ?? Trpěl odporem k sobě samému, pochybami a úzkostí, která časem přešla až v těžkou depresi. Drogy a alkohol se pro něj staly únikem z reality a svým způsobem mu asi pomáhaly i tak nějak „žít sám se sebou“.
Svou tloušťku částečně sváděl na geny (jeho otec v době Chrisova pohřbu vážil cca 600 liber, tj. přes 270 kg, a sám Chris se s váhou pohyboval někde kolem 300 liber, tj. 140 kg), ale Chris i tak moc dobře věděl, že i on nese svůj díl viny: v jídle se nikdy krotit neodkázal, jeho apetit a zrací orgie prý byly pověstné. Krátce před svou smrtí prý podstoupil (už sedmnáctou) odvykací kůru v jednom detox centru v Minneapolis, odkud se domů vrátil o poznání veselejší, ale netrvalo dlouho a sklouzl do svých starých návyků zase. Znovu divoký mejdany, znovu žrací orgie, znovu fet a chlast. Chris prý vždycky prohlašoval, že chce žít rychle a zemřít mladý, což se mu nakonec do puntíku vyplnilo.

Zdroje různé, většina informací čerpána odtud: http://moviepi­lot.com/posts/2015/02/1­3/the-sad-and-tragic-life-of-chris-farley-comedy-legend-would-ve-been-51-today-2687070

Ještě malé doplnění: že se jednalo o sebevraždu, to nebylo nikdy prokázáno. Pitva určila jako příčinu smrti předávkování kokainem v kombinaci s morfiem, což vzhledem k Chrisově pokročilé ateroskleróze zřejmě vykonalo svoje. Na druhou stranu je pravda, že všechny ty spekulace kolem jeho smrti nejsou úplně neopodstatněné: Chrisův kolega ze „Saturday Night Live“ a zároveň jeho velký idol, John Belushi, zemřel na předávkování drogami 15 let před ním. A taky ve věku 33 let. Může to být náhoda, nemusí – dneska už se to asi těžko dozvíme. Nicméně oficiální závěry sebevraždu vylučují, tak berme toto jako fakt, přes který nejede vlak. 😉

Zdroj: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Chris_Farley

anonym

Proč se předávkoval,to asi věděl jen on sám.

lexx

deprese…