Hufnágl

Proč Havel, bývalý president, nedostal Nobelovu cenu?

Nejlepší odpověď
Kepler

Byl pouze nominován za Nobelovu cenu za mír, ale nedostal ji. Ve světě byla spousta jiných osobností, kteří si ji zasloužili víc.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Nobelova_ce­na_za_m%C3%ADr

Další odpovědi
zjentek

A za co by ji měl mít? Za vytváření image svobody a míru se Nobelovy ceny doposud nerozdávají, dokonce ani překrásným modelkám ne. Za pouhé přesvědčení a tlachání o vlastním přesvědčení bez dalšího přičinění a fyzického a duševního přispění také ne, byť myšlenky by byly šlechetné. A to je dobře. Kdyby ano, polovina uživatelů tohoto webu by ji mohla z fleku sklidit, Nobelovku.

elkon

Za chlastání se ceny nedávají.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Držitelka Nobelovy ceny míru a přítelkyně V. Havla Aun Schan Su Ťij, jejíž vláda od r. 2018 vydatně přispívá ke genocidě muslimů v Myanmaru, získala tuto cenu právě na návrh V. Havla a to o 26 let dříve, než sama obhajovala postup armády, provádějící etnické čistky v její zemi, které bude rok na to vládnout.