Proč hasiči při výstupu do 4.podlaží (3.patro) nejsou jištěni?

Při nácviku a soutěži nejsou jištěni a vystupují s hliníkovým žebříkem o váze 8.5 kg do výšky asi 20m. https://www.go­ogle.cz/search?q=ha­si%C4%8Dsk%C3%A1+cvi%C4%­8Dn%C3%A1+v%C4%9B%C5%BE&­hl=cs&client=fi­refox-a&hs=1ub&rls=­org.mozilla:cs:of­ficial&prmd=im­vns&tbm=isch&tbo=u&sou­rce=univ&sa=X&e­i=EwtRUMj7CMzKsga6j4­HYDQ&ved=0CDEQ­sAQ&biw=1157&bih=834
Doplňuji:
je to jen soutěžní disciplína.

Nejlepší odpověď
led

Trénujú situácie, ktoré sa môžu stať. A to bez ohľadu, či ide o reálnu situáciu, alebo o súťaž. Vždy naplno.
Nie všade je možnosť upevnenia istiacich lán. Takže trénovať musia aj vyváženosť plne naloženého človeka na zvislej rovine (stene domu). Niekedy treba dokonca liezť len pomocou jednej ruky (druhá nesie (istí) bremeno), tam je to naozaj o vyvážení a rýchlosti.

Další odpovědi
suaeda

Jištění při požárním sportu – výstup na věž je běžné. Při nácviků může být hasič jištěn na laně pokud to sám neodmítne. Při soutěžích, se pod věž hned po výstupu do prvního okna dávají matrace obdobné jako při atletice pro skok vysoký.

honza19hk

naše jednotka také jezdí na tyto soutěže ale nikde jsem neviděl že by tam bylo jištění,max tak matrace pod věží.Ale také jsem ještě neviděl že by z ní někdo spadnul,jen musíš pořádně zaháknout žebřík.

mosoj

Já to vidím tak, že trénují reálné situace při zásahu. Kdo by je tam jistil. Někdo musí být první !
Doplňuji:
Většinou se ale používá plošina nebo výsuvný žebřík, ale co kdyby !