Brunette56

Proč gynekolog odebírá vzorek z děložního čípku?

Půjdu na první prohlídku na gynekologii. Četla jsem, že když už nejsem panna, odebere mi vzorek děložního čípku a pošle ji na cytologii. Proč? A dozví se rodiče tuhle informaci nějak ?

Nejlepší odpověď
carpediem

Je to prevence, kvůli rakovině.
Pokud ti už je 15, tak se to rodiče nedozví, můžeš tam jít sama.

Další odpovědi
marci1

Je to „Lékařský zákrok, při kterém se z děložního čípku odebírá vzorek tkáně na histologické a cytologické vyšetření. Patří mezi základní vyšetření prevence rakoviny děložního čípku.“

Zdroj: https://www.to­plekar.cz/vyse­treni/biopsie-delozniho-cipku.html

Agneta

Proč? Jde o očkování proti humanopapillonu, to jsou viry, které jsou nebezpečné jen pro ženy(ale zase jen „dlouhodobě“), a ty je dostanou od mužů pohlavním stykem. Stačí ale, aby se ten muž umyl, a pak je všechno v pořádku, žádné očkování nikdy v životě na to nepotřebuješ, jako např. v Izraeli(a Arábii), kde jsou muži obřezaní a viry nepřenáší(drží se totiž na sliznici ve vlhku, sucho nepřežijí) – v poušti by se museli mýt pískem, že :DD
Doplňuji:
„že když už nejsem panna“ tady nehraje roli, ale má se to(očk.) dělat před prvním stykem, tedy ve tak ve třinácti, a rodiče? to máš zbytečné starosti, tohle je celostátní zdravotní akce v rámci boje proti rakovině abys mohla, a né že jsi už dělala … :DDD

mosoj

Najdi si na Wiky heslo biopsie.