Frogman

Proč Google čísluje verze Chromu tak rychle?

Za skoro už 8 let je venku 48. verze (nepočítám bety apod.) – mám na mysli číslo verze, ne počet verzí, těch je snad nespočet… :DDD
Tak mě napadá, jestli to Google tak nějak nepřehání… :DD I když Firefox a Opera se taky opičí dost.. :DD

Proč, když chce Google tak často vydávat další verze, prostě nepoužije pomalejší číslování verzí? To se snad těch čísel dá použít málo..? :DDD

Proč např. nepoužije číslování:
[verze].[rok]­.[číslo verze daného roku (postupně od 1 nahoru)] ⇒ 1.2016.14

?

Rozhodně by mu to vydrželo déle.A až při nějakém hodně velkém množství změn bych zvýšil číslo verze z
1.2016.14 na 2.2016.1.

Odpovědi
led

Časté zmeny verzie, časté zmeny čísla.
Každú závažnú úpravu považuje za zmenu verzie
Kedysi v začiatkoch značili vami navrhovaným spôsobom, ale robilo to zbytočný zmätok v rozlíšení verzii.

Klaproth

Sem asi nikdo z vývojářů Google nechodí. Těžko se tedy dočkáš relevantní odpovědi.

Shaohao

První číslo ve verzi ⇒ release.

důvodu pro tak časté release:

  • kratší release cycle, uživatelé nemusí dlouho čekat na nové funkčnosti
  • nová major verze vychází cca každých 6 týdnů, což je velká výhoda pro projekt management a plánování toho co se dá za release stihnout
  • zmenšení tlaku na vývojáre kvůli release deadline, pokud se nestíhá tento release, posouvá se na další který přijde za nedlouho

Taky je třeba si uvědomit, že webové technologie podstupují obrovský vývoj a prohlížeče na to musí reagovat, jinak nemají budoucnost.