SteimlX

Proč Google a jemu podobní nemají ve svých překladačích cigánštinu?

marátština, telužština, tamilština…
tyhle jazyky jsem v životě neslyšel, kdežto cigánů je všude habakuk.
Je nějaká jednoduchá odpověď?

Nejlepší odpověď
emissarius

Romské jazyky zřejmě mají tolik forem že by bylo nemožné vybrat jeden oficiální k tomuto účelu, někdo by musel vytvořit jeden univerzální, nebo by tam jich muselo být alespoň několik, v obou případech by to asi bylo k ničemu.

Další odpovědi
abendsbrot23

Jiný stát – jiná romština. Z toho by asi těžko někdo sestavil slovník.
Doplňuji:
Co to kecám. Slovník existuje, však ho mám doma. Spíš to bylo myšleno tak, že by se z těch všech různých variant těžko tvořilo něco, co by fungovalo jako překladač.

Pepa25

Google překladač má v nabídce méně než sto jazyků, po kterých je zřejmě největší poptávka … Přitom existují stovky živých jazyků s větším počtem uživatelů, např. jen wikipedií existuje přes 280 jazykových mutací – včetně romské – viz zdroj.

Zdroj: http://rmy.wi­kipedia.org/wi­ki/Sherutni_pa­trin

Nepočítá se s nimi do budoucna.

anonym

Protože tento jazyk zaniká. Není to jazyk, který by se chtěl někdo učit.