Jojomi

Proč George Robert Lazenby hrál jen jednou Jamese Bonda, proč nenatočil další díly?

Odpovědi
iceT

třeba právě pro tohle:
Absolutní vrchol jeho kariéry přišel v roce 1968 s odchodem Seana Conneryho z bondovské série. Lazenbyho agent Geoge přemluvil, aby se zkusil ucházet právě o roli Jamese Bonda. Nechal si ušít oblek a vytvořit účes přesně podle Conneryho. Pak doslova vrthl do kanceláře producentů se slovy: “Slyšel jsem, že hledáte nového Jamese Bonda“. I když se jim Lazenby zamlouval, byl to neherec, což ho odsunulo spíše do rezervy uchazečů.

Definitivní „ano“ slyšel až po kamerových zkouškách bojových scén, kterých se zúčastnil spolu s dalšími adepty na Bonda. Při jejich nácviku boje totiž neváhal a svému protivníku jednou ranou zlomil nos. Tím si získal smlouvu na sedm bondovek.

Natáčení „V tajné službě jejího veličenstva“ neprobíhalo zrovna přátelsky. Jak Lazenby sám přiznává, byl v této době příliš mladý a arogantní. V důsledku toho docházelo často ke konfrontacím s režisérem Peterem Huntem a dalšími členy štábu. Ještě před premiérou se Lazenby rozhodl, že Jamese Bonda už nikdy hrát nebude (prý pro něj neviděl v květinovém světě místo) a dal producentům vale. Většina informačních severů špatně udává, že film byl přijat vlažně. Sice nedosahoval takových tržeb jako „conneryovky“, ale stal se druhým nejvýdělečnějším filmem roku.

Zdroj: http://www.csfd­.cz/tvurce/2248-george-lazenby/