Drap

Proč gejši dělají tak malé kroky ?

http://letecka­posta.cz/573030071
Doplňuji:
Přátelé, šlo o záb. Ale jak vidím, tak většina z vás si přiložený soubor neprohlédla

Nejlepší odpověď
led

Je to obuvou:
skúste v tomto robiť veľké kroky:
http://ruznos­ti.blog.cz/ga­lerie/vystavy/gej­sa-a-samuraj/obrazek/72925316
trochu jednoduchšia obuv, ale tiež nie na dlhé kroky:
http://ruznos­ti.blog.cz/ga­lerie/vystavy/gej­sa-a-samuraj/obrazek/72925252
Doplňuji:
K tomu videu som sa nechcela vyjadrovať, ale nech…
Je úbohá, nemá to ten správny vtip

Další odpovědi
anonym

mosoj má pravdu, gejši byly vzdělané a kultivované společnice, jejichž mnohaleté školení obnáší složitou etiketu od přípravy čaje, přes ikebanu, taneční a pohybové dovednosti, znalost japonské historie až po dvorní způsoby chování u japonské šlechty.
Mimochodem, fenomén „malé nožky“ skutečně pochází z Asie a např. 1. pohádka, jež se stala předobrazem naší Popelky s malým střevíčkem, pochází z Číny ze 4. století před naším letopočtem.
P.S. Jinak docela nápaditá reklama na pivo, za povšimnutí stojí již dobový prvek, kdy dotyčná gejša odchází rázným krokem v duchu západních feministek. Podobně jako je v dnešním Japonsku módní trend tamějších žen, které si u plastických chirurgů nechávají upravit šikmé oči na evropský design.
Má přítelkyně z mládí Ivana se provdala do Japonska, ta by teprve mohla vyprávět a vyvrátit tím mnohé mýty našeho evropského vidění a myšlení.

mosoj

dudu : gejša ale není prostitutka !!! To je zase jednou malý český človíček vedle.

dudu

Můj kámoš tvrdí, že ho tam mají zalomeného.
Doplňuji:
Mosoji, toho jsem si samozřejmě vědom. Jenže já si právě vzpoměl na dialog dvou chacharů z ostravska, který zní: „viš ty kdo jsou to gejši?, no jsou to tež ku…, ale ni zdejši“.

venkovan

Nejen gejši, ale v podstatě dříve všechny ženy v této civilizaci měly zdeformované nohy (prsty podvázané na chodidlo) a ještě úzké oblečení – s tím se skotačit nedá.
Ale faktem je, že když se v Evropě pohybujeme chůzí gejš se studeným potem na čele, tak je to silný problém.

hanulka11

protože nesou pod sukní lahve moku

pizlicka

protoze musi vecpat nohy do co nejmensi obuvy,a protoze je to cudne???nevim,jen tipuji.jen s tou obuvi je to pravda.zvlastni moda,docilit co nejmensich chodidel.

aramah

Protože nikam nespěchají :D :)