Michal Kole

Proč experti v novinách,televizi radí jenom řešení co lidi stojí peníze, když logicky ve snaze ušetřit tato varianta je

pro lidi neprůchodná.

např. experti radá si zaplatit kondiční jízdy na skútra do 125 cm3 když je je možné řídit i s řidičským oprávněním skupiny B

nebo když jsou teď otravy oxidem uhelnatým v koupelnách způsobených plynovým ohřívačem – karmou, radí zaplatit si pravidelné revize.

Nejlepší odpověď
Lucijej

Michale, jsou věci, na kterých se nevyplatí šetřit. K čemu ti budou ušetřené peníze za revizi karmy, když se pár měsíců na to v koupelně udusí člen rodiny. To pak ty ušetřené peníze přijdou velmi draho, nemyslíš?

A k tomu řidičáku – ten, kdo umí řídit auto, automaticky neznamená, že umí jezdit na skútru, ten se přeci chová jinak než auto a každý není natolik rozumný, aby si jízdu na něm natrénoval někde stranou od provozu… ale samozřejmě to taky neznamená, že kdo si dá kondičky bude jezdit bezchybně.....
Doplňuji:
Navíc u těch kondičních jízd si člověk může domluvit jenom 1 – 2 jízdy, takže to taky nevyjde na bůhvíjaký balík…

Další odpovědi
badisko

reklama a zadarmo ti to nikdo neudela a navic navod jak sam odstranit treba zavadu na onom plynovem ohrivaci ti daji tezko je to prece jen plyn a tak by to meli delat profesionalove a ne domaci kutilove nejen ze by ohrozovali sebe ale i okoli a to by si na svedomi nikdo nevzal…

jpau

Přesně jak píše Lucijej, jen doplním že jezdit mohou lidé, kteří na to mají. Pokud na to máš tak neřešíš pár stovek za kondiční jízdu a pokud na to nemáš, tak nejezdíš vůbec (zkus se podívat, kolik by třeba Tebe stálo auto, pořizovací náklady, pojistka, údržba, PHM, …).

Pak je tady samozřejmě další věc a to ta, že jsi lenochod → vymlováš se → nepracuješ → nemáš peníze, což je (až na to, že ti stát dává důchod z daní, které platím a to mě trochu sere – ) v podstatě Tvůj problém (Tvoje volba) ale nemůžeš to paušalizovat na ostatní.