kapka

Proč existují nevěřící (v Islám), kteří se zastávají Islámu?

Nechci ovlivňovat odpovědi, tak zatím nebudu psát svoje poznatky. :)
Doplňuji:
Gecco, smůla, nemůžu dát bod. Voltaire asi neříkal, že bude dělat všechno pro to, aby to ten člověk mohl dělat, ne? A kdyby někdo někoho psychicky týral, tak by to taky podporoval? To nějak nedomyslel teda. Agneta – dobrej vtip. :D Klumprt mě pochopil. Jen mi není jasné, proč se někteří křesťané zastávají Islámu, když vědí, že Islám jim jde po krku. Není to spíš projev masochismu, než tolerance?
Kvůli prospěchu? Možná. A ptám se těch lidí, jen mi to ještě nikdo nebyl schopný vysvětlit, nikdo mi nedal žádný věcný argument. Jen věří, že dělají dobře a buď začnou být agresivní nebo ignorují otázky. Nejde mi do hlavy, že člověk, o kterém jsem si jistá, že by za normálních okolností odsoudil např. pedofilii a další lahůdky, které Islámské právo jednoznačně povoluje (kdo neví, není řeč o radikálech), ale v Islámu to toleruje, odmítá se k tomu přinejmenším vyjádřit. Jakoby najednou zapomnel na zákony i moralku. Setkala jsem se s tim uz vickrat i u lidi, do kterych bych to nikdy nerekla. Tak je mi to divne.

Nejlepší odpověď
gecco

Nevím, co máš na mysli – ale pokud jde o islám, souhlasím s Voltairem – „Nesouhlasím s jediným slovem, které říkáte, ale navždy budu bránit, abyste je říkat mohl.“…
😉
Doplňuji:
Kapko → Voltaire tím mínil diskusi, ne násilí…
😉
Já nemám problém tolerovat islám jako takový, v principu jde o stejné náboženství, jako křesťanství nebo judaismus…
Na druhou stranu mi vadí i křesťané, kteří ´s vírou na rtech´ páchají stejné násilí, jako ISIS…
___
BTW – taky mi pro tvé odpovědi leckdy chybí palce…
😉

Další odpovědi
klumprt

Řekl bych, že jsou to dvě sorty. Jedna pochází hlavně z řad křesťanů a na islámu se jí líbí, že ti lidé věří v aspoň něco, narozdíl od těch zvrácených ateistů. Proto se rozhodli muslimy podporovat jakoby proti ateistům, kteří pochopitelně nemají zpravidla žádný důvod islám podporovat, pokud nejsou z druhé sorty. Typickým představitelem je tzv. profesor Halík.
Druhá sorta zastává téměř dogmatický názor, že je třeba se za všech okolností zastávat každé menšiny a občas to kombinuje se zápalem pro absolutní svobodu vyznání. V podstatě si nedokáže připustit, že by mohla existovat nějaká nežádoucí menšina a že by mohlo existovat náboženství, které je neslučitelné se západní kulturou. Typickými představiteli bývají myslivny ze Strany zelených.
Doplňuji:
Jakto, že se islámu zastávají i přesto, že jim přinejmenším extrémní islám půjde po krku? Halíkoidní křesťané se domnívají, že se s nimi nějak domluví. Je fakt, že možná dosáhnou něčeho takového, čím byla Omarova smlouva. http://info.prav­daoislamu.cz/in­dex.php/2006/03­/29/omarova-smlouva/ Potíž je v tom, že když se máte domluvit s někým, koho považujete za sobě rovného, tak ten druhý by k vám měl mít stejný postoj. A muslimové se považují za nadřazené ostatním. Včetně těch tzv. umírněných.
A Zelení intoši? Ti prostě věří, že je možné a nutné vybudovat svět, kde se všichni budeme mít rádi a budeme hodní a nikdo nebude na nikoho ošklivý. A kdo s tím nesouhlasí tak je nácek a xenofob. Nějak se neobtěžují otevřít oči před faktem, že islám je obzvlášť náckoidní a xenofobní. O zelených jsem přemýšlel a přišel jsem na to, že jsou to prostě blbci.

Agneta

Islám má i své přednosti : V Afgánistánu jezdí každý den ráno na trh měnič peněz s kárkou, nahoře sklo jakožto ochrana proti případnému dešti, a pod ním je vidět 200 000,–€, pak 300 000,– USD, a jiné měny…a večer jede zase domů, válka neválka, a to už po 30 let…:DDD
Tak toho se taky zastávám:DDD

Pepa25

Otázka je asi na mě: osobně jsem osočován ze „zastávání se islámu“ v podstatě denně. Ta otázka je ale špatně položená. Já se islámu nezastávám, já jej jen odmítám odsuzovat. Hezký příklad na toto téma je článek F. Zakarii, který otiskl poslední Respekt (9/2015): proč všichni soudí 1,6 mld. muslimů podle 30 tisíc příslušníků ISIS?
Také nesouhlasím s klumpertovým názorem ani rozdělením a už vůbec ne s doplněním. Řekl bych, že vliv může mít osobní setkání s muslimy (v případě prof. Halíka i mém). Více když tak v diskusi.

anonym

kultura
Doplňuji:
Většinou ani nic jiného neznají a nejsou se schopni adaptovat.

postcd

otázka je co znamená „zastávají“, když píšeš, že nevěří
pokud nevěří, asi je to pro ně nějak prospěšné že se o nich mluví ve spojitosti s tímto náboženstvím

Drap

Musíš se zeptat těch konkrétních lidí. Každý na to má právo

dudu

Několik vět, které před více než sto lety napsal o Islámu bývalý, a nepochybně nejslavnější, ministerský předseda Velké Británie Sir Winston Churchill o Islámu:

  • jak strašné prokletí, jež mohamedánství vložilo na své uctívače! Kromě fanatického šílenství, které je stejně nebezpečné u člověka jako vzteklina u psa, ještě ustrašená fatalistická apatie.

Důsledky jsou v mnoha zemích zjevné.Nepromyšlené chování, zaostalé zemědělství, nepružné obchodní metody a absence ochrany majetku, existují všude tam, kde vládnou nebo žijí Prorokovi následovníci.
Degradovaný sex připravuje život o jeho krásu a kouzlo, stejně tak jako o jeho důstojnost a posvátnost.
Skutečnost, že podle mohamedánských zákonů musí každá žena patřit nějakému muži jako jeho výlučný majetek, ať již jako jeho dítě, manželka nebo konkubína,
musí vést nutně ke zpoždění vymizení otroctví až do doby, kdy Islám přestane mít nad lidmi takovou velkou moc.
Jednotliví muslimové mohou vykazovat vynikající vlastnosti, ale vliv tohoto náboženství paralyzuje společenský vývoj těch, kdo ho následují.
Na světě neexistuje úpadkovější síla.
Zdaleka ne na vymření, mohamedánství je militantním, stále se šířícím náboženstvím.
Již se rozšířilo střední Afrikou, na každém kroku vychovává bojovníky neznající strach, a kdyby nebylo křesťanství zaštítěného silnými pažemi vědy,
proti které marně bojovalo, civilizace moderní Evropy by mohla zaniknout,
stejně jako civilizace starého Říma.
Sir Winston Spencer Churchill
(The River War, first edition, Vol. II, pages 248–50 (London: Longmans, Green & Co., 1899).

zjentek

tak trošku uvažuj ..když v nic nevěřím, tak proč bych se nemoh zastávat islámu? ;q bzzzz, né?
Doplňuji:
tak potom už nezbývá než konstatovat, že dobré bydlo už se zajídá i nevěřícím (v Islám) a i věřícím (né v Islám) ;q

kapka

Zjentku, pisu, ze se ho zastavaji i krestani.
A navic islamsti vudci vyzyvaji k nenavisti jak k jinym viram, tak k ateistum. To musi vedet a stejne se zastavaji.

zjentek

tak potom už nezbývá než konstatovat, že dobré bydlo už se zajídá i nevěřícím (v Islám) a i věřícím (né v Islám) ;q

kapka

Dudu, dik. Bohuzel s Churchilem u zastancu islamu neuspejete, zacnou na nej tahat spinu. A dokonce se ted objevil podivny clanek, ktery tvrdi, ze churchil napsal nejaky dopis, podle ktereho se da vydedukovat, ze chtel k islamu konvertovat. -_- Takze tim oni argumentuji a ze pred islamem varoval je nezajima. Zkusenost. Je mozne, ze islam umi vymyvat mozky i nevericim?