Mousinek

Proč existuje vítr?

Odkud se pořád bere?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Zde v odkaze najdeš víc.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/V%C3%AD­tr

a pak taky existuje vítr z někoho :) – strach

Další odpovědi
poa.li

Na zeměkouli jsou místa s vyšší a nižší teplotou, vlivem oblačnosi, například. V místech, kde je vzduch teplejší má menší hustotu a proto se do těchto míst „přelévá“ z chladnějších míst, kde má hustotu vyšší vlivem teploty. Vítr je tedy snaha atmosféry o to, aby měla všude hustotu stejnou. Vítr je vlastně vyrovnávání atmosférických tlaků. V kostce..

hanulka11

Proč existuje?Jsou to povětrnostní jevy. To je těžké …proč existuje slunce , déšť, mráz......také mě občas takové otázky napadají

Vítr je horizontální proudění vzduchu v atmosféře. Je vyvolaný rozdíly v tlaku vzduchu a rotací Země. Při jeho popisu nás zajímá jeho směr, rychlost a ochlazovací účinek. Rychlost a směr větru se měří pomocí anemometru.

Směr větru se udává dle směru, odkud vítr vane – buď přesněji pomocí azimutu (0 až 360°), nebo v meteorologii pomocí světových stran (zpravidla s přesností na 22,5°, tj. s rozlišením na S, SSV, SV, VSV a V směr).

Vítr je odpradávna ničícím živlem i pomocníkem člověka. Vichřice spolu s povodněmi jsou největším zdrojem škod v podmínkách střední Evropy, při poslední velké vichřici v listopadu 2004 došlo k poničení velké části lesů Vysokých Tater. Vítr je jedním z hlavních činitelů působících erozi a zvětrávání hornin

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/V%C3%AD­tr