Michal Kole

Proč existuje VÍCE VARIANT konektorů USB, firewire, HDMI ?

Proč ten samý TVAR konektoru jako je třeba u PC nemůže být i na připojovaném zařízení ?

Pak je zbytečně moc typů kabelů USB A – USB B, USB A, USB – USB mini, …

Nejlepší odpověď
anonym

ano je jich opravdu dost
zde je schéma kde jsou znázorněny jednotlivé varianty konektorů USB
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sou­bor:Types-usb_new.svg

příčinou jsou specifické potřeby připojovaných zařízení …

důvody pro existenci miniUSB a ještě menší microUSB jsou zřejmé, používají se totiž k připojení malých zařízení (mobilní telefony, čtečky pam. karet) na kterých by původní samice pro USB-A byla svoji velikostí až příliš nápadná

důvodem pro existenci typu B byla kromě menšího rozměru i ta skutečnost že daleko lépe drží ve svém uchycení a náhodně nevylítne, což by u skenerů, tiskáren, a podobných zařízení dost komplikovalo život.

(vždy však lze získat redukci mezi jednotlivými variantami, protože tvar je fakticky to jediné čím se liší …)