Rokio

Proč existuje učební obor Prodavač, když na prodavače není potřeba vzdělání?

K čemu někteří lidé se učí na prodavače, když vyučení nezapříčiní vyšší mzdu? K čemu je ten výuční list z tohoto oboru?

Odpovědi
Drap

Vůbec nemáš pravdu. Dobrý prodavač se pozná hned jak vejdeš do obchodu.

ivzez

Příčina se hledá v jiných souvislostech, v případě zvýšení mzdy
jde o podmínku (případně o možnost) jejího zvýšení, nikoliv o příčinu.

Mzdy jsou smluvní. Každý pobírá takovou mzdu,
jakou si si dokáže se zaměstnavatelem sjednat.

Výuční list sám o sobě „není nic“.
Ale učební obor tě naučí řadu věcí, abys byl dobrým prodavačem.

Mc Merkurion

… ale to jsi pochopil špatně! … jestli budeš majitelem nějakého obchodu (malého, max tři zaměstnanci) rád zaměstnáš vyučeného, nebo s obchodkou >>> jenže těch míst není tolik a není tam tak velká fluktuace jako v řetězcích, kde se lidi měněj rychlejc než ponožky …

Smackdown

To samé jako kominík, proč ne?